«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Бережіть рахунки! В Україні вступили в дію нові правила - несплачені податки будуть стягувати без судового рішення

В Україні вступили в дію законодавчі зміни, які дозволяють співробітникам ДПС стягувати податки, не сплачені вчасно, без звернення до суду і, відповідно, без судового рішення. Для стягнення коштів буде досить лише рішення керівника контролюючого органу або його заступника, передають Патріоти України.

Про це нагадали платникам податків на офіційному сайті одного з обласних управлінь ДПС. В інформації також дали роз'яснення, в яких випадках податки можуть бути стягнуті в такий спосіб. Таке стягнення може бути застосовано до тих податків, які були самостійно задекларовані, але з якоїсь причини не сплачені боржником.

Рішення щодо стягнення коштів без звернення до суду можуть прийняти у таких випадках:

  • якщо боржник сам задекларував податки, які він має сплатити, але чомусь не сплатив. Причому обмежень по сумах немає: скільки було задекларовано, стільки й можуть стягнути в рахунок погашення боргу;
  • якщо минуло не менше 90 днів від тієї дати, на яку податки мали бути сплачені;
  • якщо боржником не були переплачені державі кошти під час попередніх розрахунків, і держава не винна йому грошей. Або якщо держава не має відшкодувати йому податок на додану вартість. У тому випадку, якщо держава також завинила якусь суму платнику податків, цю суму порівнюють із сумою його податкового боргу. Якщо податковий борг більше, то стягують різницю між його величиною і сумою того, що заборгувала платнику податків держава.

При цьому слід пам'ятати, що без звернення до суду можуть стягувати лише ті податки, які боржник задекларував самостійно. Що стосується сум, донарахованих в результаті перевірок, то для їхнього стягнення, як і раніше, потрібно рішення суду.

Все буде Україна