Благовіщення: що має зробити в цей день кожен християнин, а чого робити категорично не можна
Що не можна робити на Благовіщення Пресвятої Богородиці
В першу чергу слід відзначити, що зміст різноманітних обмежень не в тому, що людям забороняється щось робити, а в тому, що церковне свято – це день, який необхідно повністю присвятити Господу і духовним заняттям. Важливо відійти від мирської суєти і звернути свої думки до Бога.
Благовіщення споконвіку вважається днем цілковитого спокою. Йому відповідає смиренність, мовчазні роздуми, молитва, благі справи. Намагайтеся не затьмарювати цей великий день сумом, чварами, злістю. Не можна лаятися, конфліктувати, звинувачувати, лихословити, потрібно проявляти більше теплоти і любові по відношенню до близьких, допомагати бідним і робити добрі вчинки.
Не слід братися за важку роботу. Якщо на 7 квітня у вас запланована далека поїздка, її найкраще відкласти на наступний день, а цей присвятити молитвам. У святе свято забороняються побутові справи, якщо вони йдуть на шкоду молитвам і відвідуванню церкви.
Заборону накладено на будь-які роботи, пов’язані з землею і рослинами. Прийнято вважати, що саме 7 квітня Бог благословляє все зростаюче, тому не можна підрізати дерева. Також під забороною фінансові справи, зокрема, не слід позичати якісь речі або давати гроші в борг – це може залучити неприємності.
У Благовіщення священнослужителі не проводять вінчання і не служать панахиди, тому їх дати переносяться на інший час. Церковнослужителі закликають віруючих не відмовлятися від звичного розпорядку дня, але пам’ятати про те, що в це свято важливо дотримуватися релігійних канонів. Виключити слід веселощі в галасливих закладах, розпивання aлкoголю, потурання шкідливим звичкам і спокусам.
Що не можна робити 7 квітня 2019 року
Священнослужителі радять православним віруючим відкласти важливі справи на інший день, щоб встигнути відвідати церкву і прославити молитвами Богородицю. Заборон на роботу немає, але не можна забувати про те, що головним правилом будь-якого церковного свята вважається відвідування церкви, і цим не можна нехтувати.
7 квітня 2019 року в строгому меню Великого посту допускаються послаблення, і віруючі можуть дозволити собі страви з рибою.
Символом Благовіщення став білий голубок. У багатьох православних храмах 7 квітня в небо запускаються білих голубів, які уособлюють щасливу звістку. Вважається, що птахи донесуть до Господа звістку про добрі справи людей, а також передадуть важливі прохання.
Незважаючи на забобони, в день свята можна митися. Церква не забороняє гігієнічні процедури, які необхідні. Також не заборонено прати і займатися дрібними побутовими справами.
У Благовіщення не заборонено хрестити дітей, правда, в цей день священики зазвичай зайняті проведенням святкових служб, через що доведеться провести багато часу в очікуванні. Тому рекомендується призначити таїнство на інший, більш вільний день.
Все, що стосується роботи, рукоділля і домашніх турбот, виконувати можна, якщо ви приділили належний час добрим справам, молитвам, спілкуванню з сім’єю.
Пише - osoblyva.com