''Боїться, що зроблять інвалідом'': рідні полонених українських моряків зробили заяву
Заява німецького канцлера Ангели Меркель і французького президента Еммануеля Макрона про те, що українські моряки мають зустріти Новий рік вдома, дуже потішила їхніх рідних, - пише
Ждуть дзвінка від моряка
Зараз сім'я Мокряк чекає дзвінка від Романа, адвокат їм пообіцяв, що найближчим часом він зможе з ними зв'язатися. Тому довго займати телефон розмовами Микола Леонідович побоюється.
"У нашому житті все непередбачувано, все може трапитися, а нам залишається тільки чекати і сподіватися. У будь-якому разі ми будемо готувати новорічний стіл і сподіватися, що Роман теж буде з нами", —схвильовано каже батько Микола Мокряк.
Також чекають на повернення сина і в родині Василя Сороки. "Волкер (спецпредставник США по Україні. — Ред.) теж нещодавно казав, що наші хлопці мають бути на Різдво вдома. Справа політиків робити заяви, а наша — сподіватися. Звісно, ми їм дуже вдячні за це. І дуже сподіваємося, що заяви на такому високому рівні вплинуть на одного маленького чоловічка, і він відпустить наших хлопців", — сказав
Він наголосив, волонтери та небайдужі люди постійно надають допомогу. "Уже стільки одягу принесли, що почав турбуватися, кажу, ви хлопці, думаєте, що вони там будуть довго сидіти?" — жартує Віктор Сорока.
Просять Діда Мороза повернути хлопців
Чекають вдома і моряка Андрія Ейдера. "Я вам можу зізнатися, що ми з дітьми навіть Діда Мороза просимо, щоб він повернув розум деяким людям і щоб відпустили моряків додому. Їх всіх мали відразу відпустити. Жодного сенсу немає в цих судах, слідстві, бо це політична справа. І тільки Путін може вирішити це, з огляду на закони про права людини і морське право", — зазначила в бесіді з нами мачуха Андрія Євгенія Ейдер.
За її словами, вони щодня чекають на гарні новини, і заяви політичних лідерів їм також дають надію.
"У мене немає такого відчуття, що нам доведеться чекати Андрія місяцями або роками. Ми щодня сподіваємося на краще. І наша надія не зникає. Я щодня пишу електронні листи в "Матроську тишу", і ми отримуємо відповіді від Андрія. Вони приходять із запізненням, іноді з невеликим, іноді з великим, але приходять. Як не дивно це прозвучить, але ми навіть раді, що Андрій саме у "Матроській тиші", бо там є така можливість, як спілкування за допомогою електронних листів. Звісно, він пише, що все у нього добре, рани гояться. Але ми ж розуміємо, людина не може бути здоровою, якщо перебуває у госпіталі СІЗО", — розповідає Євгенія.
Вона пояснює, у хлопця так і не видалено осколок з ноги.
"Вони його тільки дезінфікують. Андрій не хоче там робити операцію, побоюється, що в тюремній лікарні можуть занести інфекцію, або зроблять так, що він залишиться інвалідом", — підсумувала Ейдер.