«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Чому на Різдво обов’язково потрібно відвідати хрещених і що їм слід подарувати

В Україні завжди шанували хресних батьків, як і рідних і вважається доброю прикметою, що обіцяє удачу і благополуччя в новому році, заглянути до них у гості на Різдво і віднести дари до святкової вечері.

 

Пропонуємо відродити цю прекрасну традицію і відвідати своїх хресних, особливо якщо вони живуть неподалік. А ми підкажемо, як правильно провести цей різдвяний обряд, який покликаний принести щастя і благополуччя вам і вашим близьким. 

Приходити в гості з порожніми руками не прийнято. Тому потрібно обов’язково принести з собою кутю, яку повинні покуштувати всі, хто сидять за столом, незалежно від їх віку та добробуту. В основі цього обряду, коли хрещеники і хресні діляться один з одним частуванням – християнське милосердя, співчуття і взаємодопомога.

Коли передаєте кутю хрещеним в руки обов’язково скажіть «Добрий вечір, Святий Вечір! Батько з мамкою вечерю вам передали».

Подавати кутю прийнято в глиняному посуді, але нести (або везти) її в громіздкому і тендітному посуді здалеку буває незручно. Незважаючи на це не потрібно складати її в порційні пластикові контейнери.

Читайте також: Правила Святої вечері: що не можна робити за вечерею 6 січня і що неодмінно має бути на столі крім 12 страв

Навіть якщо вони зроблені з харчового пластика хорошої якості, їх енергетика абсолютно не підходить для святкового частування. Тому краще помістити кутю в звичайну скляну банку з кришкою. При цьому не наповнюйте її до краю, щоб пластик не торкався страви, а відразу ж як прийдете в будинок, приберіть кришку.

До слова, останнім часом стало модно готувати кутю на Різдво з рису – це в корені невірно. Справжня православна різдвяна кутя готується виключно з пшеничних зерен. А рисова подається на поминки. Щоб страва вийшла смачною і ароматною, щедро додайте в неї мед, мак, родзинки або інші улюблені сухофрукти.

Джерело.

Все буде Україна