«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

День Юрія 6 травня – особливий день для жінок. Чого має остерігатися кожна з нас, щоб не втратити здopов’я

Святий Юрій (Єгор, Георгій) жив у кінці 2 – початку 3 століття, народився в Бейруті в родині заможних людей, життя своє присвятив християнській вірі, за що і прийняв мyчeницьку смepть. На іконах і фресках Георгій Побідоносець зображений зі списом, що пpoнизує змія.

Існує легенда, згідно з якою жінки повинні були віддавати своїх дітей на поживу чyдoвиську, а Георгій з’явився як рятівник, пpoткнув змія спиcсом.

Святого Юрія шанують в багатьох країнах світу, пишні святкування проходять в Болгарії, Грузії. Українці також здавна шанують цього святого, який вважається покровителем усіх слабких, невинних у їх боротьбі з несправедливістю, а також вважається покровителем врожаю, землеробства, домашньої худоби і взагалі всіх тварин.

Особливе значення святий отримав під час правління Ярослава Мудрого, який заснував в 11 столітті в Києві Георгіївський монастир.

У народі вважали, що в Юр’їв день весна остаточно приходить на землю, і можна приступати до польових робіт. З давніх-давен все село виходило на поля на чолі зі священиком, читалися молитви на хороший урожай, потім переходили від хати до хати, читаючи молитви вже біля кожного городу.

У цей день особливо шанували пастухів – їх вважали головними помічниками святого Юрія, пригощали смачними стравами, дарували подарунки, гроші. А щоб закликати дощ на поля прийнято було облити пастуха водою.

Особливою силою наділяли в цей день росу, ще до світанку намагалися вмитися росою на для здоров’я і краси.

 

Дівчата плели вінки з перших лугових квітів і прикрашали ними голову – щоб не боліла.

Жінки в цей день не роздряпували волосся і не стригли, боялися навіть в руки гребінь для волосся взяти. У народі говорили, що не тільки користуватися цими предметами в Юр’їв день не можна, але навіть щоб на очі не попадалися. Вірили, якщо розчесати волосся або підстригти на святого Юрія, буде волосся слабким і почне випадати.

З особливою повагою ставилися в цей день до будь-якої живої істоти, адже святий Юрій – захисник і покровитель тварин. Одні з основних прикмет і ритуалів в цей день були пов’язані із захистом домашніх тварин. Господарі пекли в Юр’їв день спеціальний пиріг, яким пригощали всю свою домашню худобу.

Пише - isovasotnya.com

Все буде Україна