Дієві принципи виховання Дітей від Масару Ібука, які повинна знати кожна Мама
Масару Ібука завжди цікавився вихованням дітей. Він створив власну концепцію навчання дітей з раннього віку. Заснував організацію “Японська асоціація раннього розвитку”. Написав книгу “Після трьох вже пізно”. У ній розповів про розвиток здібностей дітей у віці від 9 місяців до 3 років.
Поради батькам щодо виховання дітей
Дуже сильна і цікава книга. Автор намагається дати добру настанову батькам на виховання дітей.
1. Для дітей немає поняття «просте» і «складне». Все для них нове.
2. Основна частина людського мозку розвивається у віці до 3-ох років, тому багато інформації дитині легше засвоїти у цьому віці.
3. Не «засипайте» дитину іграшками. Вона або розгубиться, або їй набридне бавитися ними.
4. Коли в дитини обмежена кількість іграшок, вона шукає різні способи як їх використати і як ними бавитись. Таким чином дитина розвиває свою уяву.
5. При виборі іграшки ставте собі питання: «Які навики буде отримувати дитина бавлячись іграшкою?» Краще купувати іграшки з елементами за допомогою яких можна щось змайструвати( наприклад, конструктор). Тут дитина окрім іграшки, яку змайструє собі сама, отримає ще й корисні навики.
6. Розвивайте в дитини любов до мистецтва. Це допоможе виховати гармонійну особистість. (Вмикайте дитині класичну музику, оточуйте витворами мистецтва, показуйте репродукції картин). Помилкою, вважає автор, давати дітям слухати тільки дитячі пісеньки і розглядати примітивні малюнки.
7. Виховання дитини – це непроста справа, не треба нею легковажити.
8. Виховуючи дитину, ви робите найважливішу справу в своєму житті.
9. Даруйте дитині любов, турботу і час.
10. Зазвичай, в дитинстві все дається легше ніж згодом. Наприклад: гра на фортепіано, скрипці чи вивчення іноземних мов.
11. Навіть для найменшої дитини, оточення відіграє значну роль у розвитку. Тому речі, які оточують малюка, мають бути яскраві і різноманітні. Більше носіть дитину на руках, щоб вона могла пізнавати довколишній світ. Їй все надзвичайно цікаво.
12.Не бійтеся перевантажити дитину інформацією, коли вона робить щось з цікавістю – це не складно.
13. Не заставляйте дитину, зацікавте її.
14. Фізичний розвиток і рух має великий вплив на розвиток здібностей.
15. Характер дитини формується до 3-ох років. Тому дисциплінуйте її тоді, а не в той час, коли готуватимете до школи.
16. Діти до 3-ох років намагаються уподібнитися дорослим чи іншим дітям. Враховуйте це, коли щось робите, щоб вчинки не розбігалися зі словами. Дитячий колектив має вплив на дитину. Тут є і позитив і негатив.
17. Друга дитина завжди спритніша чи швидше розвивається, через те що тягнеться до старших.
18. Ранній розвиток – це дати дитині можливість максимально розвинути свої задатки.
19. Тренуйте пам’ять дитини, запропонувавши їй вивчити короткі вірші. Пам’ять – це механізм, який ржавіє коли його не використовують і не тренують.
20. Не “сюсюкайте” з дитиною. Розмовляйте з дитиною дорослою мовою від самого народження. Вона все розуміє. Якщо говорити на “дитячій мові”, у дитини можуть не сформуватися правильні розмовні навички.
21. Оточіть дитину кращими проявами людства. Слухайте класичну музику, показуйте твори мистецтва, читайте художню літературу. Це формує естетичний смак та характер дитини.