«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

До цього дійства потрібно підходити виважено та не нехтувати порадами лікарів

До цього дійства потрібно підходити виважено та не нехтувати порадами лікарів



Водохреща шанують та відзначають в усіх куточках України. Традиційно проводять купання в ополонці. Не винятком стане і 2019 рік.

У цей день освячують водойми, а люди купаються у крижаних ополонках в пам’ять про те, що Ісус хрестився у ріці Йордан, пише "24 канал".

До цього дійства потрібно підходити виважено та не нехтувати порадами лікарів, які розповіли, як підготуватися до купання в крижаній воді. Необхідно дотримуватися певних правил, щоб зменшити стрес для організму.


Починаємо готуватись за 2 дні

Починати готуватися до пірнання у ополонку лікарі радять задовго – хоча б з серпня. Але все ж таки більшість людей згадують хоча б про якусь підготовку за 2-5 днів до свята.

Перший день

Почати варто з контрастного душу. Тільки перед тим зробіть зарядку тривалістю у 5-10 хвилин. Загартовуватись потрібно починати з теплої комфортної води. Перші дві хвилини стоїмо під теплим душем. Далі переходимо на холодний, але поступово. Починаємо зі ступнів, опісля обливаємо литки, руки до ліктів, потім решту кінцівок. Для першого разу – це все.

Після цього закутайтесь у теплий халат чи вкрийтеся ковдрою, приготуйте чай або інший зігріваючий напій (звичайно не алкогольний)

Процедуру потрібно повторювати 3-4 рази за день, кожен раз подовжуючи тривалість обливання холодною водою і збільшуючи ділянки тіла, які обливаємо.


Другий день

18 січня необхідно збільшити кількість часу під холодною водою. А ще – бажано стояти під душем вже повністю: від маківки до п’ят. Але тут теж варто знати міру. Лікарі не радять стояти більше 5-7 хвилин під водою, яка має бути не нижче 15 градусів.

Після процедури розітріть тіло теплим рушником та одягніться.

Моржі зі стажем радять також на другий день ходити по снігу босими ногами. Але в цей час треба активно рухатись.


В день Водохреща

19 січня настало, священнослужителі охрестили водойми, приготували спеціальні ополонки… Здавалося б, пірнай собі і все. Але ж ні. Тут теж має бути певна підготовка.


1. Переконайтесь, що в місцях купання є рятувальники та бригада медиків, які оперативно в разі потреби допоможуть.

2. Прислухайтесь до себе: чи ви дійсно маєте непохитну віру у цілющу силу таких пірнань.

3. Радять перед запливом намастити тіло жиром, кремом чи якоюсь олією, щоб захистити капіляри у верхньому шарі шкіри.

4. Роздягайтесь поступово. Знімаючи кожен шар, потрібно зробити кілька активних вправ: чи то поприсідати 20 разів, чи то пострибати на місці. Маємо зігрітися в тому одязі, в якому стоїмо. І так аж до самого купального костюму. Взуття варто зняти безпосередноьо перед зануренням.

5. А тепер – пірнаємо. Але все ж таки – не з головою. Лікарі радять обмежити перший заплив 10-15 секундами, не більше. Адже такий холод – завжди стрес для організму.

6. Виходимо з ополонки і швиденько розтираємось рушником, в першу чергу взуємось. Перед тим, як одягнутися, слід зняти мокрий одяг. Після цього не зайвим буде випити теплий чай.

Важливо! Ні в якому разі не можна пити алкоголь – ні до пірнання, ні одразу після. Максимум, що дозволяють лікарі, – трохи теплого глінтвейну або кілька ковтків коньяку через 15 хвилин після занурення. Не раніше!


Кому не можна купатися на Хрещення

Є певні категорії людей, яким медики не радять ризикувати та занурюватись у студену воду– навіть на Хрещення. Протипоказані пірнання в оплонку:

– людям з хворобами серця і судин.

– із хронічними захворюваннями сечостaтевої, дихальної систем і носоглотки в стані ремісії.

– з температурою вище 37 градусів за будь-яких обставин.

– вагітним.

– з порушеннями роботи ендокринної системи та хворобами щитовидної залози.

– епілептикам та людям із судомними захворюваннями.

– під час загострення хвороб.

– із кон’юктивітом чи глаукoмoю.

– із туберкульозом.

– людям, які страждають на цукровий діабет.


У МОЗ України наполегливо рекомендують за кілька днів до пірнання відвідати свого лікаря та отримати рекомендації.

Нагадаємо, киянам розповіли, де облаштували місця для купання в ополонці. Там будуть чергувати рятувальники та медпрацівники.

Як повідомляв раніше Знай.ua, синоптики розповіли, що погода готує українцям на Водохреща.

Також Знай.ua писав, що Карпати замело снігом, подекуди  замети сягають півтора метри.

Джерело

Все буде Україна