Готові включитися в конфлікт: Лукашенко зробив несподівану заяву про війну на Донбасі
За його словами, ситуація, яка склалася на Донбасі - болюче питання і для України, і для її сусідів, оскільки це питання війни та миру.
"Це болюче питання і для Білорусі. І дуже важливе для мене особисто, тому що Україна не чужа для мене, коріння зачіпили", - сказав він.
Він зазначив, конфлікту "братів" немає кінця і війна вже "біля порога" Білорусі. Лукашенко заявив, що багато хто залучений до конфлікту і не можна його рішення залишати дітям.
"Тут мало домовитися Росії і Україні. Можна, але мало. Втрачено довіру один до одного. У зв'язку з цим скажу, щоб нас розуміли брати українці і всі інші. Ми готові включитися в цей конфлікт. Включитися там, де складно, і де немає цієї довіри. Ми готові заради одного - заради миру", - сказав президент Білорусі.
Він акцентував, що питання війни на Донбасі повинні вирішити "три слов'янських народи".
"Це наша біда, наша проблема, і не європейці чи США повинні її вирішувати. Ми повинні її вирішити, щоб вона не була заморожена", - додав Лукашенко.
Він пояснив, що Білорусь готова працювати в рамках домовленостей президентів Росії і України і при цьому його країна не напрошується на роль миротворців або посередників.
"Якщо потрібно включити Білорусь в цей процес - ми готові. Щоб на Донбасі був мир. Росіяни і українці близькі нам люди", - уточнив білоруський президент.
За його словами, після початку війни на Донбасі, до його країни приїхали багато громадян України і там всім допомогли і прийняли як рідних, незважаючи на власні проблеми в країні. Він попросив у президента України Петра Порошенка прощення, що торкнувся цієї теми і він зазначив, що Білорусь "втягнули в цю проблему з усіх боків".
"Якщо ми прийдемо до вас з півночі - то тільки на комбайнах і тракторах, але ми ніколи не прийдемо до вас на танках", - запевнив Лукашенко.
"Ми не просимося ні посередниками, ні миротворцями. Ми просто за вас переживаємо. І якщо можемо щось для вас зробити - ми готові. Нам це рішення дається не просто", - додав він. Президент Білорусі зазначив, що для нього неприйнятно, що "українську землю включили як розмінну монету".