Готуємо в мультиварці: 10 найкорисніших і неймовірно смачних рецептів для дітей і не тільки
1. Парові котлетки (з 11 місяців)
Беремо 50 г м’яса, пропускаємо через м’ясорубку, змішуємо з шматочком розмоченого в холодній воді пшеничного хліба і ще раз пропускаємо суміш через м’ясорубку. Потім додаємо сіль і ретельно збиваємо фарш, потроху вливаючи в нього 30 мл холодної води. Формуємо котлетки, кладемо їх в контейнер для пароварки. Виставляємо програму «Варка на пару» на 30-40 хвилин. Джерело
2. Омлет з кабачками (від 1 року)
У чашу мультиварки кладемо шматочок вершкового масла (приблизно 2 ч.л.), додаємо натерті на крупній тертці кабачки (60 г) і тушкуємо до готовності (приблизно 15 хв). Потім заливаємо тушковані кабачки сумішшю яєць і молока (2 яйця + такий же обсяг молока) і готуємо омлет, виставивши програму «Випічка» до готовності.
3. Яблучно-вівсяна запіканка (сподобається і дітям, і дорослим)
Півкілограма яблук очищаємо від шкірки і нарізаємо скибочками, а потім посипаємо яблука цукром з корицею (2 ст. Л. Цукру і 1/2 ч.л. кориці). Окремо змішуємо 70 г м’якого вершкового масла, 1/2 склянки цукру, 1 яйце, 1/2 склянки молока і 1,5 склянки вівсяних пластівців. В отримане тісто додаємо яблука, викладаємо все це в змащену олією форму від мультиварки і готуємо 40 хвилин на програмі «Випічка».
4. Паровий омлет (для маленьких дітей і дорослих на дієті)
Збиваємо яйця з молоком, вливаємо в силіконову форму, яку ми попередньо змастили маслом, і варимо на пару протягом 12 хвилин.
5. Сирний пудинг з бананом (для ласунів)
Збиваємо як слід 100 г сиру, 1 яйце і 1 ч.л. цукру, додаємо в суміш 1 ч.л. манки і перемішуємо. В окремій мисці подрібнюємо половинку банана (найпростіше виделкою) і додаємо банан до сирної маси. Якщо є родзинки або курага, можна додати трохи, буде ще смачніше. Перекладаємо отриману масу в форму і готуємо 20 хвилин на програмі «Варка на пару».
6. Солодкий омлет
Беремо 2 яйця, 2 ст. л. молока, 1/2 ч.л. вершкового масла, цукор за смаком і збиваємо все це міксером до утворення пінки. Виливаємо суміш у змащену маслом форму і готуємо на пару 5-7 хвилин.
7. Суп з фрикадельками
Для приготування фрикадельок беремо м’ясний фарш, 1 яйце, трохи борошна і спецій, змішуємо і ліпимо маленькі кульки. Кидаємо фрикадельки в чашу мультиварки, додаємо до них дрібно нарізану цибулю, моркву кружечками, картоплю кубиками, приправи і сіль. Заливаємо водою і включаємо програму «Суп». За 10 хвилин до закінчення програми відкриваємо кришку і додаємо в суп локшину.
8. Гречана каша з м’ясним фаршем
Включаємо режим «Випічка» і обсмажуємо на олії дрібно нарізану цибулю (1 шт.) І натерту на крупній тертці моркву (1 шт.). Додаємо туди 500 г фаршу, перемішуємо і тушкуємо все це ще 20 хвилин. Фарш в процесі обсмажування необхідно розім’яти, щоб не було великих грудок. Потім додаємо 1 склянку гречки і 2 склянки води, солимо і перчимо до смаку, все перемішуємо. Закриваємо кришку і включаємо програму «Гречка» або «Плов».
9. Вареники з картоплею
Для начинки відварюємо картоплю (6 середніх картоплин), розминаємо, додаємо 30 г вершкового масла, ст.л. солі і обсмажену на олії цибулю (1 шт.). Відставляємо начинку в бік – нехай остигає. Готуємо тісто: просіваємо борошно (2-3 склянки), висипаємо її гіркою, вбиваємо в серединку 1 яйце, додаємо 1/3 ч.л. солі і починаємо вимішувати тісто, поступово додаючи в нього кефір або кисле молоко (1 стакан). Готове тісто обертаємо харчовою плівкою або поліетиленом і кладемо в холодильник на 40 хвилин.
Потім тісто ділиться на 5 грудочок, кожну з яких ми розгортаємо в пласт товщиною 0,5 см. Кружечки для вареників вирізаємо склянкою, кладемо в центр кружечка начинку, защипуємо. Змащуємо контейнер для пароварки вершковим маслом, акуратно викладаємо туди вареники – так, щоб не стикалися один з одним – і варимо 30 хвилин.
10. Рисова каша на молоці
Беремо 1 мірну склянку рису і промиваємо його до прозорості. Викладаємо в чашу мультиварки, заливаємо 4 склянками молока і 0,5 склянки води, додаємо сіль, цукор. Включаємо програму «Молочна каша». Після сигналу відкриваємо кришку і перемішуємо кашу, додавши в неї вершкове масло. Після цього залишаємо в режимі підігріву на 30 хвилин – каша повинна «дійти».
Пише - ukrainians.today