«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Як роблять щеплення: дика історія з київської клініки шокувала українців

Ведуча стала свідком неприємної ситуації, що сталася в приватній клініці

Відома українська ведуча Даша Малахова розповіла, як стала мимовільним свідком не дуже гарної ​​ситуації, що сталася в одній з приватних столичних клінік, коли лікарі разом з батьками завдали маленькій дівчинці психологічну травму, оскільки гадки не мали як підготувати дитину, яка боїться щеплень.

Ведуча вважає, що подібні історії трапляються від того, що дуже мало українців знають, що таке культура спілкування з дітьми, їх як повноцінних членів суспільства часто просто не сприймають. Про це жінка написала на своїй сторінці в Facebook.

"Ми не вміємо звертатися і спілкуватися з дітьми. У нас немає здорового майбутнього. Відразу хочу сказати, що мене обурює відсутність всілякої поваги до дітей на території країни, чий паспорт і громадянство я ношу. Культурно так склалося, що дорослий - це все, а дитина - дурень і ніщо. Дорослий - сильний, дитина - слабка, дорослий - розумний і досвідчений, дитина - ідіот", - обурилася Малахова.

Ведуча розповіла, що по приходу в лікарню, щоб здати дитячі аналізи, біля кабінету їй зустрілася пара, яка вела на щеплення свою перелякану маленьку дочку: маленьку навіть не думали підтримати або заспокоїти.

"Я змушена була піти, оскільки крик дитини був нестерпним. І я не ханжа. Дитину привели для щеплень, оскільки про це говорилося ще в коридорі серед дорослих, щеплення називали уколами, обговорювали дитину (як ніби її не було) і просили не заважати, коли говорили дорослі, хоча говорили вони дурості і речі, які тільки лякали дитину ще більше. Батьків і дитину запросили до кабінету і почали готувати щеплення, на очах у неї, розводити розчини, вибирати шприци, медсестри з відчуженими обличчями, схожі на сновид, автоматично і мовчки займалися "уколами", - згадує жінка.

Вона зазначила, що незважаючи на небідний зовнішній вигляд і можливість батьків привести чадо у приватну клініку, це не врятувало дитину від байдужої поведінки, яка зазвичай характерна в країнах третього світу.

"Дитина кричала про допомогу, просила зупинитися, благала, виривалася, плакала, ридала. Дівчинка просила так, як ніби її готувалися вбити, і це її останні хвилини життя. Тато класно помітив, що біль - це добре. За що отримав в моїй голові "Оскар" за найгіршу роль тата для дівчинки. І що якщо вона хоче поїхати відпочивати - біль це обов'язкова частина перед тим, як стане добре. Тупа теорія від тата з барсеткою, яка відразу програмує дитину і, швидше за все, виллється в її переживання у дорослому житті, тому тато отримає по заслугах, але дівчинка не винна", - розповідає Малахова.

Ведуча також загострила увагу на тому, що в Україні лікарі і педагоги, які є людьми, які так часто безпосередньо контактують з малюками, абсолютно не навчені правильно спілкуватися, вони просто не розуміють потреб і особливостей маленької людини і навіть не готові вийти з образу дорослого, а саме це завдає дитячій психіці неслабкого удару.

"Прошу вас, поставтеся серйозно до почуттів дітей. Готуйтеся до походів до лікаря. І пам'ятайте - в найскладніші моменти нашим дітям потрібні ми. Очі в очі і впевненість, що ми їх не підведемо. Інакше все втрачає сенс... Нехай буде гараж позашляховиків і ціла гардеробна барсеток - якщо ваша дитина не щаслива і їй страшно - життя ваше лайно", - підсумувала ведуча свій пост-звернення.

Більшість підписників ведучої висловили свою солідарність з нею і залишили під текстом безліч коментарів, які засуджують байдужість дорослих до почуттів дітей.

"Завжди є час, завжди. Не завжди вистачає терпіння. Важливі найперші походи до лікаря, і якщо тоді не вистачило терпіння, це дуже складно виправити, потім потрібно терпіння в два рази більше", "Насправді дивно це по-дурному прищеплене почуття - треба значить треба "," Дуже шкода чути в таких випадках від медперсоналу: "Ми всього лише виконуємо свою роботу, заспокойте дитину і не заважайте нам працювати". Але ж вони з живими людьми працюють, не на заводі з верстатами "," жахливо, всі живуть за принципом "Ми терпіли, і ви терпіть", але ж це ж наші діти, які нам вірять, довіряють. Навіщо потрібні діти людям, яким не важливі почуття. Це дуже сумно ", - пишуть люди.

Джерело

Все буде Україна