Є ознаки готовності Білорусі воювати на боці РФ проти України: триває перегрупування військ – Генштаб
Ознаки готовності військово-політичного керівництва Білорусі до можливої широкомасштабної участі їхніх військ у війні проти України на боці РФ зберігаються. За даними українських захисників, на території РБ було здійснено часткове перегрупування сухопутних військ та Сил спеціальних операцій (ССО).
Такі дані у вівторок, 8 березня (станом на 12:00), опублікував Генеральний штаб ЗСУ. На сторінці у Facebook пресслужба розповіла:
"Зокрема, в районі Бресту перебувають по одній БТГр зі складу 38 одшбр (Брест) та 103 опдбр (Вітебськ) ЗС Білорусі; в районі Олександрівки (район прикордонного КПП у районі н.п. Вільча, Київська обл.) – 2 БТГр 38 од.; у районі Кірове (Поліський радіаційний заповідник) – 2 БТГр 103 опдбр".
Українські бійці наголосили, що вказані підрозділи переведені в найвищі ступені бойової готовності, але морально-психологічний стан особового складу є вкрай низьким.
Так, більшість білоруських військовослужбовців поінформована про майбутні дії і не бажає воювати на боці ЗС Росії.
"Зведені підрозділи 29, 35, 36 А та ПДВ продовжують утримуватися на рубежах у районі Поліське – Демидів. На напрямку н.п. Дімер знаходяться в підрозділах зі складу 98 пдд і 45 обр СПП, активних дій не відзначається", – йдеться в зведенні.
Загалом, як повідомили в Генштабі, противник продовжує наступальну операцію проти України за підтримки авіації та із застосуванням високоточної зброї.
РФ зосередилася на створенні умов для захоплення міст Київ, Харків, Чернігів, Суми, Маріуполь, Миколаїв і виходу на адміністративні кордони Луганської та Донецької областей.
У районі н.п. Буча противник підрозділами зі складу БТГр 76 та 98 ПДВ намагається утримати місто, підрозділи 155 обрмп противника відведені на відновлення боєздатності.
Для ведення наступальних дій за напрямом н.п. Фастів стягуються додаткові сили супротивника.
У напрямі н.п. Іванков Росія продовжує ведення наступу підрозділами окупаційних військ зі складу 35 Армії у взаємодії з 36 омсбр (Борзя) 29 Армії.
Після значних втрат триває відновлення боєздатності БТГр зі складу 106 НД та 98 НД у районі н.п. Ірпінь.
Армія РФ силами підрозділів зі складу 2-ї, 41-ї Армій та 90-ї тд ЦВО намагається блокувати Чернігів.
Основні сили 74 омсбр продовжують відновлювати понтонну переправу й найближчим часом намагатимуться здійснити переправу через річку Десна.
У районі Глухова противник силами до п'яти БТГр зі складу 90 тд та чотирьох БТГр зі складу 2-ї Армії Центрального ПЗ намагався організувати наступ із раніше створеного рубежу. Цей план не був вдалим, наступ зупинено.
У зв'язку з непоправними втратами в районі Харкова підрозділи 25 омсбр (Луга) 6-ї Армії залишили зону бойових дій і повернуті до району н.п. Нехотіївка Білгородської області для відновлення боєздатності.
До семи БТГр 1, 2 АК та 150 мсд 8 Армії окупантів не відмовляються від задуму ведення наступальних дій у напрямках на Дніпро й Запоріжжя з метою виходу на адміністративні кордони Донецької області. Вчинено невдалу спробу наступу в районі н.п. Троїцьке. Ворог намагається відновити наступ і захопити Маріуполь. Здійснено висування 2 БТГр 71 мсп (Калинівська) 42 мсд до населених пунктів Гуляйполе та Оріхів.
Ворог провів наступальні дії у напрямку н.п. Тернівка, зазнав значних втрат і повернувся до районів зосередження в районі н.п. Капустине, Балівне, Новоматвіївське.
В акваторіях Чорного та Азовського морів супротивник не здійснював активних дій. Однак, як вказали в Генеральному штабі, зберігається ймовірність завдання ракетних ударів по державних і військових об'єктах із кораблів Чорноморського флоту і Каспійської флотилії.
Нагадаємо, 6 березня в мережі з'явилася інформація, що начальник Генерального штабу – перший заступник міністра оборони Республіки Білорусь Віктор Гулевич написав рапорт про відставку. Генерал-майор нібито не захотів воювати з Україною й відправляти туди свої війська на допомогу російським окупантам.