Єдина помісна церква: які зміни чекають на вірян
Створення Єдиної помісної церкви в Україні залежить від рішення Синоду Вселенського патріархату. У чому важливість документу? Передусім, у самому томосі (дозволі) на автокефалію, якій вже не закидатимуть неканонічність, вона позбудеться ізоляції у православному світі.
Значення поняття "автокефальна"
Автокефалія — це незалежний устрій в управлінні ("автос" — сам, "кефалос" — голова), найдавніша форма керування Церквою, яка корінням сягає ще апостольських часів. Кожна окрема парафія в давнину підпорядковувалася єпископу, який її очолював. Парафії не залежали одна від одної.
Всього існує 15 автокефальних Помісних Церков: Константинопольська, Александрійська, Антіохійська, Єрусалимська, Російська, Грузинська, Сербська, Румунська, Болгарська, Кіпрська, Елладська, Албанська, Польська, Чеська і Словацька, Американська.
Різниця між автокефалією та автономією
Помісна Церква —являє собою релігійну структуру, котра самостійно керує всіма справами, без втручання закордонного центру. Але ключові рішення все таки підлягають загальному узгодженню.
Що таке Томос?
Документ, який офіційно проголошує автокефалію Української Церкви, підписується Синодом та Партіархом. Своєрідна грамота релігійної незалежності. Після його ухвалення всі Таїнства (хрещення, шлюб, сповідь, причастя) не будуть підпорядковуватися Московському патріархату.
Православні святині
Києво-Печерська та Почаївська Лаври належатимуть УПЦ МП. Крім того, після надання томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні планують провести Всеукраїнський Православний собор, де розглядатимуть організаційні питання щодо нового поділу єпархій та підпорядкування парафій цим єпархіям.
Релігійні конфесії в Україні
УГКЦ визнає УПЦ КП своїм природним союзником і підтримує сьогоднішні процеси.
Загалом у майбутньому буде Київський патріархат православний та Київський патріархат греко-католицький. Їхнє об'єднання можливе лише тоді, коли на найвищому рівні православні та католики досягнуть згоди та відновлять спільне причастя.