«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Іван Довгий 1 червня: чого категорично не можна робити

Негода і шкідники можуть спіткати в найневідповідніший момент

На п'ятницю, 1 червня, припадає народне свято "Іван Довгий". У цей день православна церква вшановує пам'ять преподобного Івана Углицького. У цей день на Русі було прийнято вимовляти різноманітні замовляння, які повинні були захистити поля від напастей — від негоди, шкідників, лихого ока.

Саме тому варто відмовитися від критики, а краще зайнятися собою і своїм домом. Про це повідомляють ЗМІ. Князь Іван Углицький, Вологодський відомий як син князя Андрія Васильовича і онук Василя Темного. Разом зі своїм братом і батьком Іван був поміщений у темницю, де його близькі люди померли.

Сам Іоанн, за наказом Московського великого князя Івана III, брата князя Андрія, перебував у в'язниці 32 роки, молячись за своїх гнобителів. Перед смертю йому вдалося прийняти постриг у чернецтво. У цей день зі сходом сонця селяни ходили до хлібній ниві.

Треба було відвести від поля вітри-суховії. Опівдні з гілок верби або берези плели колесо і катали навколо поля. За уявленням наших предків, цей обряд захищав хлібозростання, не даючи погубити озимі хліба. Кажуть, що саме з цього дня з'являються перші ягоди і гриби, а на полях колоситься жито.

Також починається цвітіння червоної конюшини, пізніх сортів смородини та конвалії. Селяни прагнули до 1 червня посіяти цвітну капусту, зимову чорну редьку, квасолю, гарбуз. На ґрунті до цього часу закінчувались заморозки, однак вважалося, що посадки краще все-таки закривати на ніч.

Згідно з народними віруваннями, з 1 червня "весна потом умивається, чесному народу у пояс кланяється, на червоне літо з-під білої руки дивиться". У народі помічали: якщо на Івана Довгого йде дощ, то весь місяць буде сухим.

Приказки та прикмети:

- Перші дні червня дощові – літо буде посушливим, без великої кількості опадів.

- Якщо у цей день прохолодна погода, то ще 40 днів не варто чекати на тепло. - На Івана Довгого потрібно сіяти огірки, тоді вони вродять і дадуть багатий урожай.

- Якщо ворони сидять, обернувшись дзьобами до однієї сторони – найближчим часом буде сильний вітер.

- Якщо мурашки поспішають по своїх справах – до хорошої і ясної погоди, а якщо закривають усі норки – бути довгим і холодним дощам. - Люди, які народилися 1 червня, люблять дім і сім'ю, відрізняються консервативністю. Такі люди зазвичай доживають до глибокої старості і міцно стоять на ногах. При бажанні вони можуть багато чого домогтися. Носити їм слід геліотроп.

Джерело

Все буде Україна