«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

"Какая разница?!": Верховна Рада закупила у росіян елітних авто на десятки мільйонів

Керівництво автобази Верховної Ради заплатило понад 34 млн грн за позашляховики Toyota двом фірмам, які пов'язані з громадянами Російської Федерації, повідомляють Патріоти України з посиланням на "Обозреватель"

Компанія з Харкова "Автоарт ЛТД" отримала від ВР 17,1 млн на закупівлю авто наприкінці минулого року.

За кілька місяців до цього 17,9 млн отримала компанія "Артмотор".

Фірми пов'язані між собою. Належали одним і тим же громадянам РФ.

"Артмотор" до 2019 року володів громадянин РФ Олександр Лалаян. Його партнером у Росії (за їхніми реєстрами) був Олексій Горбов, однопрізвищник власниці харківської фірми. Тепер же компанією володіють росіянка Лариса Атапіна та українка Тетяна Акімова.

Атапіна в різний час мала десяток підприємств, у переліку засновників яких були її російські партнери: Катерина Чубарова (Тула), Олександр Хе (Тула), Олександр Лалаян (Білгородська область). Більшість із них займалися продажем автомобілів у Харківській області.

Лалаян до 2020-го перебував серед учасників компанії "Автоарт ЛТД". Тобто фактично власником обох компаній, у яких ВР купила авто, був росіянин, пише ЗМІ.

В одній із компаній бенефіціаром досі є громадянка країни-агресора. А нова власниця другої компанії має те саме прізвище, що й давній російський партнер Лалаяна.

Хто керував тендерним комітетом

Головою тендерного комітету при закупівлі від автобази апарату ВР був Олександр Шморгун.

"Із зарплатою в 17 тис. грн у 2020-му Шморгун, на той момент співробітник одного з комунальних підприємств Київської області, задекларував Toyota Land Cruiser Prado вартістю в 1,38 млн. А вже у 2021-му вирішив закупити такі ж самі авто, щоб возити ними нардепів", - пише видання.

Дружина посадовця, згідно з декларацією, займається дрібним бізнесом і заробляла вдвічі більше за чоловіка – понад 34 тис. грн на місяць. Подружжя утримувало 12 об'єктів нерухомості (зокрема квартиру в окупованій Росією Ялті) і 11 транспортних засобів.

Що за авто

Для нардепів купили 17 нових машин. Серед них – дві Toyota Proace Verso Premium за 1,6 млн кожна (зі шкіряними сидіннями, килимовим покриттям, відділом для рукавичок, індивідуальними VIP-сидіннями, клімат-контролем, дев'ятьма динаміками із сабвуфером), дві Toyota Land Cruiser Prado Рrеstige (як у голови тендерного комітету) за 1,4 млн кожна, Toyota Camry Premium+ за 1,18 млн кожна.

Загалом в автопарку Верховної Ради – 237 авто.

У січні автобаза провела тендер на оренду на весь 2022 рік за 420 тис. грн елітного Mercedes-Benz S 600 GUARD.

Все буде Україна