«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Хто не сховався - той винен: субсидіарні ревізори зіпсують українцям життя

Міністерство соціальної політики ще кілька років тому розробило нову схему

Починаючи з цього сезону в Україні діють нові правила призначення субсидій. Так, у деяких випадках надати знижку зможуть тільки після візиту соціального інспектора. Так, якщо за загальними правилами субсидія не передбачена, але потреба в ній є, можна звернутися до органів соцзахисту з проханням індивідуально розглянути ситуацію сім'ї. Про це пишуть українські ЗМІ.

Кого будуть перевіряти

Міністерство соціальної політики ще кілька років тому розробило проект закону "Про соціальний інспекції", але документ так і не розглянули в Раді. Приймаючи поправки до постанови про надання субсидій, уряд дозволив "ревізорам" перевіряти окремих пільговиків. Так, перевіряти будуть:

Сім'ї, які не відповідають новим вимогам, але хочуть отримати субсидію. В такому випадку доведеться писати заяву до органів соцзахисту. Мовляв, матеріальні обставини не дозволяють оплачувати комунальні послуги за повною вартістю, прошу комісію надати субсидію.

Переселенців. Якщо раніше переселенці з непідконтрольною території повинні були надавати договір про оренду квартири чи будинку, то тепер достатньо написати заяву та декларацію. Інспектор прийде в гості, перевірить умови життя і складе акт. За підсумками цього акту комісія прийме рішення, давати субсидію чи ні.

В квартирі живе менше людей, ніж зареєстровано. У такому разі в заяві потрібно додатково вказати, що окремі члени сім'ї (або просто зареєстровані в квартирі) живуть окремо. В якості доказу можна надати довідку з роботи в іншому місті або договір про оренду іншої квартири. Інспектор повинен буде вивчити ситуацію і з'ясувати, чи не збрехали потенційні субсидіанти.

Міжнародні партнери та профільні експерти ідею жорсткішої перевірки пільговиків підтримують. Більш того, Світовий банк готовий виділити Україні $35 млн, якщо парламент прийме закон "Про соціальний інспекції". Економіст Галина Третьякова впевнена: в Україні потрібно не тільки посилити перевірку, але і посилити вимоги.

Джерело

Все буде Україна