«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Константинополь розпускає архієпископство РПЦ в Західній Європі

Вселенський Патріархат розпускає архієпископство Російських православних церков у Західній Європі.

Як передає Оrthodoxie з посиланням на добре поінформовані джерела, Священний Синод Вселенського Патріархату ухвалив це рішення у вівторок, 27 листопада, на Фанарі. Таким чином було скасовано Патріарший Томос 1999 року.

22 січня 1971 року Константинопольський патріархат відновив свою юрисдикцію над парафіями колишнього російського Західноєвропейського екзархату, перетворивши його в Російську православну архієпископію Західної Європи.

19 червня 1999 року Томосом Константинопольського патріарха Варфоломія I підтверджувалося перебування архієпископії під омофором Константинопольського патріарха і відновлювався її статус екзархату.

Нагадаємо, 27 листопада в Стамбулі почалося засідання Священного Синоду Вселенського Патріархату, на якому буде обговорюватися текст Томосу для України. Також очікується визначення дати проведення об'єднавчого Собору.

Як повідомляв OBOZREVATEL, Вселенський патріархат 11 жовтня ухвалив рішення продовжити процедуру надання Томосу Української церкви, а також оголосив про зняття анафеми з патріарха Філарета і предстоятеля Української автокефальної православної церкви митрополита Макарія.

РПЦ виступила проти такого рішення Константипоноля, і, протестуючи, 15 жовтня розірвала відносини із Вселенським патріархатом. У той же день росіян підтримала і Білоруська православна церква, ухваливши аналогічне рішення. 12 листопада стало відомо, що до них приєдналася також Сербська православна церква, а 16 листопада Собор єпископів Польської православної церкви офіційно заявив про відмову визнати рішення Константинополя про відновлення євхаристійного спілкування з УПЦ КП.

У свою чергу Грузинський патріарх Ілія ІІ заявив про підтримку автокефалії для України, а Болгарська церква відкинула пропозицію патріарха Кирила про проведення Всеправославного собору, який стверджував про стурбованість "тривожними подіями, пов'язаними з церковним життям канонічної єпархії УПЦ МП". Нещодавно автокефалію для України підтримала і Православна церква Фінляндії.

Все буде Україна