“Краще хоч щось вирішити, ніж нічого” – Вакарчук відповів, як завершити вiйну на Донбасі
Лідер партії “Голос” Святослав Вакарчук заявив, що Україні потрібно було вступати в переговори з РФ щодо завершення війни на Донбасі тільки маючи план, який би підтримувала більшість.
Таку думку він висловив в інтерв’ю виданню OBOZREVATEL. Український депутат додав, що вважає: спершу потрібно домовитися про встановлення режиму тиші в зоні ООС.
“На мою думку, цей план виглядає так – потрібно спочатку провести всеосяжне і тривале припинення вогню (і тут насправді дуже багато підпунктів плану – хто буде контролювати, як це розвести в часі, які лінії і так далі)”, – сказав Вакарчук.
“Це має бути основною умовою і я б не вступав у переговори, які змішують безпеку з політичними, а тим більше економічними питаннями”, – висловився музикант.
Вакарчук додав, що він не є прихильником формату “краще хоч щось вирішити, ніж нічого”.
“Вважаю, деякі “щось” можуть принести фундаментальні проблеми, з яких дуже складно вилізти. Сподіваюся, такого ще не сталося, але ризики є”, – підсумував він.
Святослав Вакарчук також назвав неправильним можливе будівництво стіни на Донбасі, яке розглядається як альтернативний варіант плану президента Володимира Зеленського.
Глава фракції “Голос”, співак Святослав Вакарчук назвав неправильним можливе будівництво стіни на Донбасі, яке розглядається як альтернативний варіант плану президента Володимира Зеленського.
Свою думку він висловив у інтерв’ю OBOZREVATEL. Новоспечений політик запропонував свій сценарій розвитку подій.
“Стіна – поганий приклад і вона у мене асоціюється з “Берлінським муром”, трохи не так, як це має бути. Що має бути, і це не план Б, а реалістичний варіант – зупинити вогонь на тривалий термін. Щойно ми зрозуміємо, що з двох боків не хочуть стріляти, тоді потрібно цю лінію розмежування правильно оформити”, – пояснив він. Для цього, вважає Вакарчук, українську армію з тимчасових місць дислокації треба перевести на спеціальні військові бази, після цього гарантувати припинення військових дій.
“Бо можна припинити вогонь, але бойові дії ні – вони можуть іти в тил, брати там заручників, проводити диверсії тощо. Тоді ми сідаємо за стіл переговорів всередині країни, думаємо, як вести переговори, повертати людей і території до нас”, – аргументував він.
На думку політика, не можна паралельно стріляти і думати про місцеві вибори. “Україна не має права відмовлятися від жодного метра своєї території, але те, як ми буде домовлятися, має велике значення. Диявол криється в деталях”, – резюмував Вакарчук.