«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Квартирний подарунок: українці нарешті запанують у своїх домівках

Мешканці гуртожитків зможуть стати законними власниками свого житла

Відповідний закон №3131 Верховна Рада України прийняла у вівторок, 4 вересня. Документ впорядковує процедуру відчуження суб’єктами господарювання державного сектору економіки житла своїм працівникам.

Тепер мешканці гуртожитків, які належать державним підприємствам, зможуть отримати своє житло у власність. Після того, як підприємства передадуть гуртожитки у власність своїм працівникам, мешканці зможуть створювати ОСББ і вільно господарювати у своїх будинках.

За закон №3131 проголосували 243 народних депутатів. Після того, як документ набере чинності, стане можливим продавати державну нерухомість підприємств працівникам. Як вказується в пояснювальній записці закону, підприємствам, акції яких на 100% належать державі, обтяжливо утримувати нерухомість, яка не підлягає відчуженню.

Тому законом і пропонується дозволити передавати таке житло працівникам установ. Законопроект передбачає зміни до закону «Про управління об’єктами державної власності». Так, пропонується розширити перелік випадків, на які не поширюється заборона відчуження державної нерухомості. Закон додає до цього списку об’єктів житло для працівників держпідприємств, 100% акцій яких належать державі в рамках виконання умов колективних договорів.

До другого читання закон допрацювали і уточнили, що житло відчужується шляхом продажу. Він здійснюється на виконання умов укладених колективних договорів без застосування конкурентних засад.

Йдеться тільки про тих людей, які вже живуть у відомчому житлі. Закон вступить в силу на наступний день після офіційної публікації.

Джерело

Все буде Україна