«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Люди не вірять своїм очам! Невже, в президента, справді, це вийшло! “Виплати зростуть”: Українцям знову перерахують пенсії. Коли і кому пощастить

В Україні в грудні мінімальну пенсію підвищать на 57 грн – до 1769 грн. Максимальна виплата при цьому збільшиться на 570 грн і складе 17 тисяч 690 грн.

Про це йдеться в затвердженому бюджеті Пенсійного фонду на 2020 рік. Разом з тим виростуть і доплати для пенсіонерів за стаж. Так, за кожен рік понад нормативного стажу (від 30 років для жінок і 35 – для чоловіків) пропонується надбавка в розмірі 1% прожиткового мінімуму. Наприклад, якщо жінка відпрацювала 40 років замість необхідних 30, то вона зараз може розраховувати на надбавку в 171,2 грн, а з грудня – 176,9 грн. Всього підвищення можуть відчути на собі 6,8 млн чоловік.

Що важливо знати про пенсійну систему в Україні:

За даними Федерації роботодавців, в Україні 10,6 млн працівників на 11,3 млн пенсіонерів. Правда, є ще самозайняті і підприємці. В цілому ж один працюючий утримує своїми внесками одного пенсіонера.

З мінімальної зарплати до Пенсійного фонду надходить всього 889 грн, а з середньої зарплати – близько 1,8 тис. грн. Зрозуміло, цих грошей катастрофічно не вистачає. “Діра” в ПФУ досягає понад 170 млрд грн.

Міжнародна організація праці підрахувала, що до 2050-го кількість пенсіонерів в Україні збільшиться на 43,9%. Діюча система при таких обставинах просто зруйнується.

Друге – пенсії в Україні скоротили в 2017-му, більшість виявилася за межею бідності

Всі майбутні пенсії урізали в рамках пенсійної реформи в 2017-м, змінивши формулу. Якщо раніше за кожен відпрацьований рік можна було отримати 1,35% розрахункового заробітку, то зараз – всього 1%.

Наприклад, при середній зарплаті (близько 10 тис. грн) і з 30 роками стажу в цьому році можна буде отримати пенсію в розмірі 2,3 тис. грн. А якби діяли старі правила, то при таких же умовах-3,1 

Все буде Україна