«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Накласти анафему на Вселенського патріарха Варфоломія: Московська церква приголомшила заявою

Рішення Константинополя про зняття анафем із глави Української православної церкви Київського патріархату Філарета та глави Української автокефальної православної церкви Макарія є “абсолютно неправовим”, заявили в Московському патріархаті. За словами речника УПЦ МП архієпископа Климента, за це потрібно накласти анафему на вселенського патріарха Варфоломія.

Українська православна церква Московського патріархату не дасть своєї згоди на об’єднання з “невизнаними церквами” в Україні – УПЦ Київського патріархату та Українською автокефальною православною церквою, заявив 11 жовтня ТАСС речник УПЦ МП архієпископ Климент.

За його словами, Московський патріархат “точно не піде на таке об’єднання”. Він додав, що не дуже вірить “у технічне об’єднання Київського патріархату з другою неканонічною Українською автокефальною церквою на чолі з Макарієм”.

Климент уважає, що Макарій категорично проти, щоб главою об’єднаних церков став глава УПЦ КП Філарет. Архієпископ Московського патріархату додав, що рішення Константинополя про зняття анафем із Філарета та Макарія є “абсолютно неправовим”, а вселенського патріарха Варфоломія “самого має бути піддано анафемі”.

За словами Климента, “це рішення абсолютно неканонічне, тому що ця територія не належить Константинопольському патріархату”, і Варфоломій не може знімати анафеми, оскільки “не має на це жодного канонічного права”. Сьогодні стало відомо, що Синод Вселенського патріархату поновив у канонічному сані Філарета і Макарія.

Глава УПЦ КП повідомив, що зняття з нього анафеми Константинополем відкрило можливість для об’єднання українських православних церков. Російська православна церква в 1997 році піддала анафемі главу УПЦ КП Філарета (Денисенка).

У 1992 році Московська патріархія позбавила його сану митрополита, звинувативши в розкольництві. Також РПЦ не визнавала УАПЦ, яку із 2015 року очолює митрополит Макарій (Малетич).

Триденний синод Вселенського патріархату розпочався 9 жовтня у Стамбулі.

Засідання пройшло в закритому режимі. 11 жовтня митрополит Галльський Еммануїл заявив, що синод Вселенського патріархату ухвалив низку рішень, що стосуються автокефалії Української православної церкви.

“Вселенський патріархат продовжує процедуру надання томосу українській церкві. Друге: відновити ставропігію Вселенського патріархату в Києві, одну з багатьох ставропігій в Україні, які існували тут завжди”, – сказав він.

За словами президента України Петра Порошенка, рішення Вселенського патріархату про надання томосу про автокефалію Українській православній церкві розвіяло “імперські ілюзії” Росії.

Джерело

Все буде Україна