«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Натільний хрестик: що катеrорично не можна з ним робити

Вибір хрестика Прихильність вірі передбачає постійне носіння хрестика на тілі. З огляду на, що це дуже особистий символ, священики рекомендують відмовитися від покупки великих і дорогих хрестів з дорогоцінними каменями. Хрестик повинен бути самим звичайним і зовсім непомітним. Такий символ — не предмет розкоші і не привід для хизування. Їм не можна хвалитися в суспільстві і не слід виставляти на загальний огляд. До того ж хрестик повинен бути невеликих розмірів, адже великий хрестик незручний.

Що не можна робити з натільним хрестиком

1. Купувати хрестик без потреби В процесі обряду хрещення священик вішає на шию звичайний натільний хрестик. Такий символ потрібно постійно носити на грудях. Купувати замість нього більш красивий і дорогий хрест, просто тому, що людині так захотілося, не можна. Інша справа якщо хрестик поламався або був зіпсований іншим способом. У такій ситуації його дійсно потрібно поміняти, причому, робити це потрібно саме в церкві.

2. Самому освятити хрестик Цінність хрестика не в розп’ятті, що символізує страждання Христа, а в тому, що його освячують під час спеціального обряду. Завдяки цьому хрестик стає найпотужнішим оберегом людини і символом того, що Вищі сили охороняють її від бід і напастей. А ось освячувати хрестик самому не слід, навіть якщо вам відомі потрібні молитви. Даний обряд має право проводити лише священнослужитель.

3. Носити хрестик над одягом Розглянутий атрибут віри і називається натільним тому, що носять його на тілі, а значить, під одягом. Це непорушне правило, яке обов’язкове до дотримання всіма християнами. Одяг наших предків навіть шився без глибоких розрізів на грудях, щоб із нього не випадав хрестик. Хрестик прийнято приховувати від сторонніх, бо він не є ні прикрасою, ні забавою. Носячи його поверх одягу, людина нібито хвалиться тим, що є віруючою. А хвастощі і самозамилування по іншому називається гординею, що за християнськими законами вважається страшним гріхом.

Тим же, хто звертає увагу на священнослужителів, які мають хрести поверх ряси, хочеться роз’яснити один важливий нюанс. Відомий нами атрибут віри називається наперсним хрестом. Це спеціальний хрест, який надягають для проведення служб та інших обрядів. Він більший і, може бути прикрашений коштовностями. Натільний хрестик священнослужителі носять, як і всі віруючі християни, тобто під одягом.

4. Знімати хрестик без потреби Хрестик служить оберегом для хрещеної людини, але тільки тоді, коли знаходиться на тілі. Тому знімати його без особливих на те причин, не рекомендується. Наші предки навіть під час відвідування лазні намагалися не розлучатися з розп’яттям, а тому для водних процедур у кожного був змінний хрестик, виготовлений з дерева. Його одягали замість натільного, щоб не обпекти шкіру в гарячій парній. Тому без особливої ​​потреби даний символ віри знімати з тіла не можна. А якщо вже зняти необхідно, надягаючи його знову, не забудьте прочитати молитву.

5. Носити хрестик на ланцюжку Побутують різні думки з приводу того, на чому має носитися розп’яття. Відразу скажемо, що принципового заборони на використання ланцюжка немає. Просто, проводячи обряд хрещення, хрестик зазвичай вішають на мотузку. І якщо поміняти мотузочку на ланцюжок, особливо виготовлену з дорогоцінних металів, це буде виглядати як гординя і хвастощі, про що ми згадували трохи раніше. Такі вчинки не заохочуються церквою. При цьому набагато важливіше те, щоб ланцюжок або мотузочка виконували свою головну функцію, тобто утримували розп’яття на тілі. Згідно з існуючим повір’ям, втратити хрестик, значить накликати на себе біду.

6. Поєднувати хрестик з амулетами Крім хрестика на мотузочці не повинно бути нічого зайвого. Вішати на неї будь-які амулети або зодіакальну символіку неприпустимо. Всі ці речі вважаються забобонам і справедливо відкидаються християнською церквою. При цьому сам натільний хрестик повинен носитися виключно на шиї. Його не можна вішати на сережку, чіпляти на браслет або класти в гаманець. Істинно віруюча людина так ніколи не вчинить.

7. Викидати хрестик, що зламався Непридатний хрестик не можна викидати на сміття. Це священний предмет, а символам віри негоже валятися під ногами в купі сміття. Невеликі пошкодження хрестика цілком можна відремонтувати самостійно або віднести в антикварну майстерню. Коли ж розп’яття прийшло в непридатність, його слід віднести до церкви і там замінити новим.

8. Носити чужий хрестик Тут все не так однозначно. Свій натільний хрестик вам можуть подарувати близькі люди, і в цьому немає нічого поганого. Заборони на дарування хрестика не існує, особливо якщо у людини до цього не було символу віри. Якщо цей хрестик був попередньо освячений, він також стане вашим оберегом. Інша справа, не варто надягати на себе хрестик, знайдений на вулиці. Якщо вам невідомо, кому належить цей атрибут віри, і хто носив його до вас, краще не торкатися до нього. І справа тут не в марновірство, заснованому на можливості передачі поганої енергії від колишнього господаря. Релігія не визнає подібних забобонів. Просто він чужий, та й невідомо, чи освячений.

9. Носити хрестик з розп’яттям Деякі люди вважають, що натільний хрестик не повинен мати форму розп’яття. Вважається, що такий символ віри може накликати на свого господаря біди і зробити його життя нестерпно важкою. Однак ці страхи не мають нічого спільного з реальністю. Розп’яття на хрестику є символом жертви, принесеної Ісусом Христом заради порятунку людства. Поганого в такому образі нічого немає. Просто носити його бажано розп’яттям назовні.

10. Носити неосвячений хрестик Церква не накладає заборону на носіння не освячена хреста. Адже навіть дві схрещені палиці здатні захистити від нечисті, не кажучи вже про сьогодення хресті. Інша справа, що хрестик, що не піддавався церковним обрядом, є банальним прикрасою. А прикраси не мають нічого спільного з вірою. Тому перед тим як надіти християнський хрестик на шию, його, звичайно ж, потрібно освятити. Пише - slovech.co

Все буде Україна