«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

НЕ ПАНІКУВАТИ: ЩО НЕ ВАРТО РОБИТИ УКРАЇНЦЯМ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ

Якщо Рада схвалить воєнний стан, то це не назавжди. Є термін дії – 60 діб

Радник Міністра оборони України Юрій Бірюков написав у Facebook, що правовий режим воєнного стану передбачає різні обмеження, які складаються з 24 пунктів.

"Так ось, при ухваленні рішення про введення воєнного стану, окремо прописується, які з цих 24 пунктів будуть застосовані", – йдеться у повідомленні.

Він також наголосив, що ніяких обмежень свободи слова або скасування проведення виборів в березні 2019 не планується.

Журналіст Віталій Гайдукевич також закликав не панікувати. Для цього віннаписав на своїй сторінці у Facebookпам’ятку і побажав усім "холодної голови". Далі дослівно.

  1. Воєнний стан має схвалити Рада. Там є пункти, вони можуть задіюватися вибірково.
  2. Не треба бігти знімати готівку, депозити, купувати бензин, долари, сухарі все це нікуди не дінеться – не грайте на руку спекулянтам та ІПСО окупанта.
  3. Мобілізації не буде (поки). Ніхто не зніматиме з потяга в ЗСУ, тому не треба бігти в бік польського кордону, та й там «бляхер»и тусять – закрито.
  4. Якщо Рада схвалить воєнний стан, то це не пожиттєво. Є термін дії – 60 діб. Далі по ситуації.
  5. Категорично не треба патякати язиком про пересування військової техніки і особового складу. Фраза "кума з Великих Підштаньків і всю бригаду штукатурів вивезли на полігон такий-то" – теж зло. Менше тексту.
  6. Не можеш допомогти армії, не придатний до служби – працюй де ти є, сплачуй податки, зберігай спокій, не пиши в Фейсбучику ідіотських дописів про "всьо пропало".
  7. Окрім агресії збройної (нагадую – від 2014 року вона є, сьогодні просто новий ракурс), є війна інформаційна – усі, хто діє всупереч національній єдності – мразота, або на зарплаті. Вирішуй, хто ти.
  8. Хочеться написати зойк – піди погуляй годинку. Повернешся – напишеш, якщо воно ще буде актуально. А краще не засмічувати стрічку несуттєвим.
  9. Не треба продукувати абсурдні поради, що слід було робити – займися своєю справою. Ти не Нельсон, не Айк, не МакАртур... Помовч.
  10. Все може бути як гірше, так і краще. Україна обмежена в ресурсі "ходів". Зараз багато що залежить від наших партнерів. Тож знов – помовч.

Холодної голови усім нам.

Нагадаємо, ранком 25 листопада корабель РФ протаранив український буксир в районі Керченської протоки. Внаслідок зіткнення в українського судна було пошкоджено головний двигун та обшивка. Згодом стало відомо: РФ перекрила Керченську протоку та підняла в небо вертольоти. 

Надвечір неділі з'ясувалося, що РФ застосувала зброю проти корабля ВМС ЗС України, було поранено українського моряка. Малі броньовані артилерійські катери, вражені вогнем противника, втратили хід. Українські судна було захоплено Росією. 

Джерело

Все буде Україна