«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Не пропустіть найяскравіший зорепад цього літа: де і коли дивитися

Сонячне затемнення українцям у цей день подивитися не вдасться, а от побачити зоряний дощ – запросто

Літо 2018 року виявилося багатим на унікальні природні явища. Крім часткового сонячного затемнення, яке очікується в суботу, 11 серпня, в цей же день пройде наймасштабніший зорепад у році. Якщо ж затемнення Сонця спостерігати наживо в Україні не вдасться, то зорепад при ясній погоді буде видно у всій його красі, - повідомляє obozrevatel.

Що являє собою "дощ із зірок"

В останньому місяці літа зоряне небо традиційно стає об'єктом пильної уваги любителів астрономії, астрології і просто красивих природних явищ. Вся справа в тому, що в серпні можна спостерігати Персеїди - метеорний потік, що йде з боку сузір'я Персея, який буквально являє собою "дощ із зірок" - метеорів, які проносяться по небу зі швидкістю до 59 км/сек.

Пік зорепаду в 2018 році очікується в ніч з 11 на 12 серпня і з 12 на 13 серпня, найбільш інтенсивний потік пройде 13 серпня після півночі. Згідно з попередніми оцінками вчених, щільність його буде помірною: 60-70 метеорів на годину. Незважаючи на значні цифри, потік дійсно буде помірним, адже, приміром, у 2016 році експерти зафіксували показники в діапазоні 150-200 метеорів на годину. Рекорд по щільності був зафіксований в 1993 році, тоді показник зупинився на позначці 500 метеорів на годину.

Як розглянути зорепад

Безумовно, запорукою успіху в даній ситуації стануть ясна погода і наявність темного місця з мінімальною кількістю світла, яке завадить вам чітко бачити зоряне небо.

Провести під відкритим небом доведеться кілька годин, 20-30 хвилин потрібно очам, щоб звикнути до повної темряви і почати ясно розрізняти метеори, що проносяться повз. Так як щільність їх складе 60-70 об'єктів у годину, побачити небесні смуги і досить яскраві вогненні кулі можна буде приблизно кожну хвилину.

Важливо спостерігати частину неба в стороні сузір'я Персея, яке знаходиться в північній частині. Як варіант, можна скористатися простим програми для вивчення зоряного неба, яке допоможе зорієнтуватися на місці і дасть корисні поради.

Джерело

Все буде Україна