«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Не пустять: у Європі почали вводити серйозні обмеження для українських заробітчан

Литовський уряд вирішило встановити квоти для закордонних працівників на деякі професії у зв’язку інтенсивним зростанням імміграції з України, заявив віце-канцлер Дейвідас Матульоніс.

“Може початися процес витіснення з ринку праці наших громадян, оскільки це більш дешева робоча сила“, – заявив Матульоніс після засідання уряду в середу. За його словами, зараз це питання найбільш актуальне через зростання кількості українських водіїв і будівельників. Квоти не будуть діяти у відношенні фахівців з високою кваліфікацією.

За встановлення квот буде відповідати міністерство соціального захисту та праці, також планується залучити експертів з Центру науково-дослідного моніторингу та аналізу. Конкретні пропозиції будуть висунуті до жовтня цього року.

Також уряд вирішив посилити порядок відрядження громадян третіх країн в Литву – передбачається повернутися до системи дозволів на роботу.

При цьому кабінет міністрів Литви вирішив полегшити приїзд для громадян США, Японії, Південної Кореї, Канади, Австралії, Нової Зеландії – щодо них будуть застосовуватися вимоги, подібні з тими, що висуваються до громадян Євросоюзу.

За словами Матулениса, уряд має намір скласти список затверджених “білих компаній” для видачі як національних багаторазових віз, так і видів на проживання, планується відмовитися від деяких надмірних вимог щодо надання документів.

В цілому за перші чотири місяці 2018 року до Литви прибули понад 12 тис. іммігрантів. Порівняно з попередніми роками цей показник зріс у два рази. У Департаменті міграції агентству BNS повідомили, що в минулому році робочі візи або посвідки на проживання на підставі роботи були надані майже 34,5 тис. іноземців, з них близько 20 тис. – громадянам України.

Джерело

Все буде Україна