«Не раджу вчителям радіти». Павловський розповів, що означають слова Гройсмана про зарплати освітян
За словами нашого співрозмовника, попри останні заяви Володимира Гройсмана, ніякого окремого підвищення зарплат вчителям не буде.
«Те, що Гройсман розповідає про підвищення зарплати — ну, підвищать в рамках чергового стандартного підвищення соціальних стандартів — вони будуть підвищуватися і зарплати будуть трохи підвищуватися пропорційно. Ніякого окремого підвищення зарплат вчителям не буде. У нас діє закон про освіту, що зарплати вчителів повинні бути такі, як в середньому по промисловості. Ніколи ця норма не виконувалась, завжди у вчителів зарплата була суттєво нижчою. Хоча б цю норму Гройсман виконав», – каже експерт.
«Тобто уряд робить такий фінт вухами: нібито трохи підвищує в рамках підвищення стандартів зарплату вчителям, і в той же час забирає всі премії й надбавки. Ось така підлість з боку Гройсмана. Якщо він починає щось пропагувати, то це означає, що готуйся до погіршення чи соціального пакету, чи взагалі зменшення доходів. Не раджу вчителям радіти, а більш пильно подивитися на заяви уряду», – додає Павловський.
У даному випадку, продовжує співрозмовник видання, ні про яку реформу не йдеться.
«Це все лише зовнішні зміни, мовляв, а давайте так навчати, а давайте так, а якість знань учнів від цього не покращиться. Навпаки, у нас йде примітивізація освіти по рівню до радянського – ви лише порівняйте рівень загальних знань 20 років тому і зараз. Люди, які поступають у виші, не мають елементарних знань ані гуманітарних, ані з історії, я вже мовчу про математику. Тож про яку реформу ми кажемо?», – зазначає експерт.
«Я думаю, що, навпаки, декому вигідно, щоб в Україні була примітивна освіта, щоб ми не прагнули розвивати нові технології, щоб ми не були конкурентами на світових ринках технологій. Нам же казали, що наше майбутнє — аграрна країна. Ми повинні розуміти, що нас на це свідомо штовхають, у тому числі і в галузі освіти, щоб ми не були конкурентами іншим країнам в цьому плані. Треба теж добре розуміти, що це є наслідками зовнішнього управління», – додає Андрій Павловський.