«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Новинський: Церква не повинна підлаштовуватися під бажання політиків або настрій суспільства

Він вважає, що крапку в цьому питанні ставилася вже неодноразово, в тому числі і Вселенським патріархом

«У тому, що церковний розкол у нас існує до цих пір, винні саме політики. Якби вони не спиралися на розкольників, проблему вже подолали. Тим більше вона була б подолана, якби ще й деякі з ієрархів інших церков своїм мовчанням, побічно, не підтримували розкольників іноді», заявив в своєму інтерв'ю виданню Апостроф народний депутат Вадим Новинський. Він вважає, що крапку в цьому питанні ставилася вже неодноразово, в тому числі і Вселенським патріархом. «З 2016, році на нараді в Шамбезі, на питання« Як ви ставитеся до української проблеми?»

Він відповів: "Я підтримував і підтримую канонічну церкву України і ніколи не визнаю розкольників". Приблизно те ж саме говорилося на зустрічі 23 червня делегації Української православної церкви з керівництвом Вселенського патріархату, на якій, крім, Вселенського патріарха Варфоломія були присутні митрополит Пергамський Іоанн, митрополит Гальський Еммануїл, митрополит Смирнский Варфоломій, а також співробітники патріархії. Представником вселенського Патріархату було сказано - ми визнаємо канонічну церкву України на чолі з блаженнішим Онуфрієм, ні про яке визнання розколу і мови бути не може».

Що ж стосується ієрархів «альтернативної церкви», то на думку Новинського на них політики також «тиснуть». Так, «в листопаді минулого року так званий патріарх Філарет звернувся з покаянним листом на адресу архієрейського наради РПЦ. Після оприлюднення листа знову-таки втрутилася політика, і йому банально не дали покаятися».

Новинський переконаний, що навіть непрямого документа про дарування автокефалії не може бути, тому що він може спровокувати громадянську війну на релігійному грунті. Ось до чого можуть привести нерозумні ініціативи. І звичайно ж, найближчі сто років в Україні точно не буде єдиної Православної церкви», впевнений політик.

Джерело

Все буде Україна