«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Нововведення для пенсіонерів! Як працюватиме!

З вересня цього року усім без винятку українцям, які виходять на пенсію, видаватимуть електронні пенсійні посвідчення, які одночасно є платіжними картками. Люди, які вийшли на пенсію раніше, за бажанням також зможуть отримати таке посвідчення. Про це повідомили у Пенсійному фонді України.

“Електронні пенсійні посвідчення видаються, починаючи із 2016 року внутрішньо переміщеним особам. Для інших пенсіонерів нові посвідчення видаватимуться з вересня цього року. Особи, які уже вийшли на пенсію, за бажанням, також можуть отримати нові посвідчення”, — розповіли у ПФУ.

Щоб отримати таке посвідчення-банківську картку, пенсіонерові необхідно подати відповідну заяву до будь-якого територіального органу або сервісного центру ПФУ. Посвідчення виготовлять протягом 30 робочих днів.

Як зауважили пенсійники, перевагами електронного пенсійного посвідчення є:

  • миттєва ідентифікація особи, зокрема, при зверненні до органів Пенсійного фонду;
  • підтвердження статусу особи, який дає право на отримання пільг для пенсіонерів, соціальних виплат, знижок тощо;
  • неможливість підробки такого посвідчення. Також — неможливість застосування шахрайських схем і протиправних дій під час виплати пенсій та соціальних допомог;
  • можливість отримувати послуги онлайн на веб-порталах органів влади, в тому числі веб-порталі електронних послуг ПФУ завдяки наявному у посвідченні електронному цифровому підписі.

Зокрема, пенсіонер може переглянути в особистому кабінеті інформацію з електронної пенсійної справи: розмір пенсії, її складові, страховий стаж тощо. Окрім того, — подати звернення до Пенсійного фонду або заяву на призначення чи перерахунок пенсії онлайн без відвідування органів пенсійного фонду.

Джерело

Все буде Україна