«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Ох і почнеться зараз… Зеленський і команда здивовані цією звісткою..

Місія Міжнародного валютного фонду скорочує графік роботи в Україні і не буде переглядати програму співпраці. “Сьогодні або завтра місія повертається до Вашингтона. Перегляду програми не буде”, – повідомило інформоване джерело в коментарі “Українським новинам”.

За його словами, причиною такого рішення Міжнародного валютного фонду став розпуск парламенту.

Крім того, джерело підкреслило, що “не залишилися непоміченими” і деякі кадрові призначення в Адміністрації президента.

Нагадаємо, що в Україні з вівторка, 21 травня, розпочала роботу місія Міжнародного валютного фонду.

Очікувалося, що експерти фонду проведуть зустрічі з представниками уряду і за підсумками роботи мають ухвалити рішення про готовність України до отримання нового траншу у розмірі 1,3 млрд доларів.

Глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман казав, що місія планує працювати два тижні. Серед основних проблемних питань він відзначив ухвалення нової редакції закону про відповідальність за незаконне збагачення.

Нова програма співпраці між Україною і МВФ у рамках механізму stand-by була затверджена 19 грудня 2018 року. Обсяг 14-місячної програми складе 3,9 млрд доларів. При цьому близько 1,4 млрд доларів надали відразу, а решта коштів виділятиметься за підсумками піврічних переглядів програми у 2019 році.

При цьому аналітики попереджали, що відразу отримати транш Україні все одно б не вдалося. За словами Ігоря Гарбарука, ревізори всього лише повинні були підвести підсумки, що влада виконала, а що ні.

Економічний експерт нагадав, що крім незаконного збагачення Україна не виконала й інші норми меморандуму.

“Наприклад, ухвалення закону про спліт — про ліквідацію Нацкомфінпослуг і розподіл її обов’язків між Нацбанком і Комісією з цінних паперів. А моя особиста думка, що це шкідливий законопроект. Він вже більш ніж 2 роки перебуває у ВР і так до згоди з цього приводу і не дійшли. Знов-таки, закон про відповідальність за незаконне збагачення. Як буде Рада голосувати за необхідні для президента і для країни закони, якщо президент сказав, що він цю Раду розпускає? Ми почули з вами заяву прем’єр-міністра України, що він іде зі своєї посади. Хто з МВФ підписуватиме документи? Тобто тут юридичний казус ще може бути ключовою проблемою, яка завадить усім цим реча “, – пояснює Гарбарук у коментарі

OBOZREVATEL

Джерело

Все буде Україна