«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Ось чому люди так сильно бояться числа 13

Існує декілька причин, чому саме це число отримало таку погану славу.

Є багато звичних страхів, котрі, навіть якщо ми не маємо самі, то ми повністю розуміємо: павуків, висоти, моторошних клоунів. І тоді постає ще страх перед номером 13. Це число таке саме, як і будь-яке інше, але про нього існують фільми жахів. Деякі будівлі навмисно не мають 13-го поверху, і багато пар уникають одружуватися 13-го числа місяця. Технічна назва для страху перед номером 13 - це тріскаідекафобія, і, хоча це рідко, близько 9 - 10 відсотків людей, принаймні, відчувають неспокій перед числом 13.

Що робить це число таким страшним? Немає жодної причини для поширеного страху. Історики вказали на кілька потенційних причин поширеної думки про негативний вплив числа 13 і чому воно вважалось негативним, інформує Ukr.Media.

Найпопулярнішою теорією про походження страху перед числом 13 є біблійне: на Тайній вечері було 13 осіб. 13-й, що прийшов, був Юда, який зрадив Ісуса. У скандинавській міфології теж стіл, накритий на 13 персон вважався невдачею. Згідно з одним з міфів, первинні 12 богів мирно обідали разом, поки не з'явився бог лиха (і часто негідник у супергероях) Локі. Як тільки цей 13-й гість прибув, послідували хаос і різанина. Забобони про те, що стіл з 13-ма особами може стати причиною поганих новин, навіть потрапили до Гаррі Поттера.

Самих по собі немає ніяких проблем з цим номером. Це близькість 13 до числа 12, що робить його поганим, на думку вчених і математиків. У багатьох древніх культурах 12 вважалося ідеальним числом. Цивілізації ще в древньому Шумері засновували свої системи вимірювання часу на номері 12. На годиннику, 12 місяців у році, 12 знаків Зодіаку. Дванадцять також є найбільшим числом, яке також має один склад (принаймні, англійською). Оскільки число, що безпосередньо слідує за цією "досконалою" цифрою, 13, здавалося недосконалим, створюючим занепокоєння в усьому античному світі числом.

Отже, фактори як з міфу, так і з математики об'єдналися, щоб зробити цю конкретну цифру більш тривожною, ніж будь-які інші, надихаючий на страх перед номером 13 у багатьох людей. Неспокій з приводу цього числа, що датується давниною, зміцнювався протягом багатьох років, щоб створити дуже реальний, сучасний страх.

Все буде Україна