«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Пенсії, зарплати та аліменти: що та як зміниться у 2019 році

Прожитковий мінімум утримують на мізерному рівні

В Україні в наступному році, згідно з проектом бюджету, зростання доходів населення на 2% випередить інфляцію. Так, найбідніші українці зможуть трохи впевненіше себе почувати. Втім, чи дійсно нова програма уряду покращить рівень життя у 2019 році?

За словами спеціалістів, заявлене збальшення соцвиплат (аліменти, пенсії і мінімальна зарплатня) все одно не дотягнуть до рівня фактичного прожиткового мінімуму.

Прожитковий мінімум: до 2027 грн

До липня 2019-го прожитковий мінімум буде на рівні 1853 грн. До цієї цифри прив'язані соціальна допомога, деякі штрафи, разові виплати (наприклад, призовникам на строкову службу або сім'ям постраждалих в АТО).

Якщо ж порахувати вартість споживчого кошика за актуальними цінами, виявиться, що прожитковий мінімум на душу населення повинен вже досягти 3691 грн, а в 2019 ця різниця буде ще більш разючою.

Однак, оскільки від прожиткового мінімуму для непрацездатних в тому числі залежать і мінімальні пенсії, різке підвищення призведе до зростання бюджетних витрат. Тому прожитковий мінімум утримують на мізерному рівні. Передбчається збільшення прожиткового мінімуму у 2019 році в два етапи: у липнійого підвищать до 1963 грн, а до кінця наступного року — до 2027 грн.

Також збільшиться і мінімальна пенсія. До липня вона становитиме 1497 грн, до грудня —1564 грн, а після грудня — 1638 грн. Уже зараз фактичний розмір мінімальної пенсії (сума, на яку може прожити пенсіонер в Україні) — 2710 грн. Щодо мінімальної зарплатні, то її також збільшать до 4138 грн.

Джерело

Все буде Україна