«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Поліція в посиленому режимі: чого українцям варто побоюватися на травневі

Невтішні прогнози дослідника екстремізму

На травневі свята варто очікувати традиційної активізації проросійських сил та можливих провокацій на різних масових заходах в українських містах. Про це сказано в блозі заступника директора Українського інституту досліджень екстремізму Богдана Петренко. За його словами, 1 травня в Києві можна очікувати можливих проблем від акцій лівих політсил.

"Це і СПУ, яка ніяк не може реинкарнироваться... І ПСПУ, з її Вітренко, якій С14 як раз напередодні 1 травня витерла кефіром політичну пил і повернула її до "порядку денного", – пояснив експерт.

Найбільшу загрозу, на думку Петренка, варто очікувати в Одесі на 2 травня.

"Четверта річниця протистояння, яке призвело до кривавих наслідків. І хоча поліція переведена на посилений режим, а 2 травня вже не вихідний – ризики протистоянь залишаються", – вважає автор.
Він підкреслив, що Росія продовжує вважати Одесу одним з опорних пунктів для терористичної активності в Україні. Також, на думку експерта, варто очікувати традиційних провокацій на 9 травня: Кремлю потрібен "будь-який конфлікт між поліцією/ветеранами/рядженими ветеранами/націоналістами".

"Акція "Безсмертний полк", яка клонує подібні акції в Росії, може стати центром подібних протистоянь. Симптоматично, але у цьому році 9 травня вперше в Україні буде проходити з чинним законом про заборону георгіївських стрічок. Тому, підстав для вирішення конфлікту досить. І виходячи з останніх затримань СБУ Кремль орієнтується на те, щоб провокації були саме з боку ряджених патріотів", – зазначив він.

Петренко також допускає, що крім Одеси і Києва, на свята зростають загрози і для Львова, де 5 травня відзначається день міста.

"А враховуючи, скільки російська пропаганда замучила борців за "свободу" русского мира" в львівському метро, не варто виключати і активації протистояння і в цьому місті", – додав автор.

Все буде Україна