«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Польська пенсія для українців: гарантії та умови отримання. Такого не чекав ніхто!

Україна – одна з шести країн поза Євросоюзом, з якими Польща підписала спеціальну угоду про соціальне забезпечення, передає Корупція.Інфо

Таку угоду Польща має з Молдовою, Македонією, Південною Кореєю, Канадою, Австралією і США.

Дана угода про соцзабезпечення гарантує українцям, які легально працюють (застраховані у Фонді соцстрахування Польщі) з 2014 року, право на отримання польської пенсії практично на тих же умовах, що і поляки.

“Умовою отримання права на польську пенсію є досягнення пенсійного віку і наявність внесків на рахунок в ZUS (Управління соціального страхування), незалежно від їх розміру”, – розповів Радослав Мілчарскі з ZUS.

Що важливо, будуть підсумовані періоди страхування (легальної роботи) в обох країнах, де працював громадянин України. А розмір пенсії буде визначено пропорційно страховому періоду працівника в державі, яка видаватиме пенсію.

Зі слів президента Personnel Service Кшиштофа Інглот, який займається рекрутингом працівників з України, питання отримання польської пенсії для українців зараз важливий, але не є ключовим.

"Як і у випадку з поляками, які вирішили емігрувати до Великобританії, робочі з-за східного кордону передусім звертають увагу на зарплату, а потім вже на легітимність і стабільність роботи. Після того, як доходи досягають відповідного рівня і працюєш в компанії на стійкій позиції, тоді починають планувати покупку квартири і звертають увагу на витрати на дитячу освіту. І тільки після цього виникають питання, пов'язані з розміром майбутньої пенсії", – пояснює Інглот.

Видання підрахувало, що українці платять в ZUS близько 2,2 млрд злотих на рік ($ 603,6 млн) і близько 440 млн злотих прибуткового податку ($ 120,7 млн). І це за умови, що наші співвітчизники отримують в Польщі мінімальну зарплату.

"Звичайно ж це добре, що зменшується кількість працюючих нелегально людей зі Сходу. Вони платять внески з чистої зарплати і можуть сподіватися на гарантію держави, що вони отримають відповідну до цієї зарплати пенсію. За все треба платити", – розповів Войцех Нагель, експерт BCC по питань соціального забезпечення.

При цьому польські експерти відзначають, що зараз важко підрахувати, скільки доведеться платити пенсій українцям з Фонду соцстрахування Польщі.

Джерело

Все буде Україна