«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

''Прописка або гроші'': в Україні змушують платити за місце у дитячому садку

В Україні набирає обертів практика, коли в дитячі садки за бюджетний рахунок беруть тільки дітей, які прописані в цій місцевості. А приїжджі мають платити. Або батьки повинні розщедритися самі, або за них повинні заплатити з бюджету того міста чи села, де вони прописані.

 

У Київській адміністрації, яка так само з 1 січня ввела нові правила прийому до садочків, кажуть, що приїжджі батьки мають офіційно оформити договір оренди житла у столиці або надати довідку, що вони тут працюють і платять податки до міського бюджету, пише  OBOZREVATEL.


Фактично цей експеримент допоміг вирішити проблему з дефіцитом місць у садочках для містян. Всі охочі малюки до 3-х років забезпечені. Є невелика проблема тільки з більш старшими дітьми.

Як зазначає прес-секретар Тернопільської міськради Мар'яна Зварич, отримані гроші йдуть на ремонти садків і відкриття додаткових груп.

"У нас за нормами у групі має бути 15-20 дітей, але є окремі групи, де у списку до 30 дітей. Тому за ці гроші організовуються і додаткові місця", — пояснила OBOZREVATEL Зварич.

Щоправда, є і невдоволені такою системою. У суді розглядався позов від 5-річного Рената Хасана, якого не пускали до садка, бо він не прописаний у Тернополі. Його мама працює у Тернополі, отримує мінімальну зарплату, сім'я живе у родичів.

"Є одна мама, яка не могла оплачувати харчування дитини. Але я вам скажу, що всі непрописані діти, які до цього рішення вже були в садку, зараз там і залишаються, ніхто їх не виганяє. А ось з новими ситуація інша", — каже Ольга Похеляк.

Укладайте договір оренди або несіть довідки

Приклад Тернополя вирішили наслідувати і в інших містах. Наприклад, у Луцьку і Києві. У столиці батьки виявили, що їхня електронна черга до садка змінилася. "Тепер мій син замість 25-го місця перемістився аж у сьомий десяток. Виявилося, що якщо ми не прописані тут, то і на місце в садочку не можемо претендувати, попереду тільки кияни. Ми у столиці живемо вже років шість, чоловік працює, платить податки, я сиджу з дітьми. Чим ми гірші?", — обурюється Вікторія Саєнко.


Міністр освіти Лілія Гриневич, дізнавшись про те, що столиця зібралася наслідувати приклад Тернополя, попередила, що у Тернополі вже одні батьки оскаржили рішення влади. Щоправда, судове рішення так і не набуло чинності, оскільки подано апеляцію. У Міністерстві впевнені, столична влада порушує права людей на безкоштовну освіту, а також на пересування.

Однак у Київській міськадміністрації кажуть, що не збираються обмежувати чиїсь права.

"Якщо батьки живуть у Києві, але у них немає свого житла, вони знімають квартиру, в такому разі їм треба офіційно оформити договір оренди. Цей Договір дає їм право влаштовувати дитину в садок як киянина. Якщо батьки живуть під Києвом, але працюють в столиці, то вони можуть надати довідку про те, що вони тут працюють і платять податки. Це теж дає право на місце в саду як жителя столиці", — пояснив правила вступу до садка заступник мера Валентин Мондрієвський.

Все буде Україна