«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Психічне здоров’я сім’ї: 15 правил доктора Комаровського, які має знати кожен

Лікар-педіатр Євген Олегович Комаровський, що викладає в простій і доступній формі поради для батьків і дітей, вже давно став справжнім гуру для мільйонів людей. Свої ідеї він підносить цікаво і артистично, так що читати і слухати його – суцільне задоволення.

Один з головних його постулатів: здоров’я як дітей, так і дорослих багато в чому залежить від психологічного клімату в сім’ї. І ось 15 порад, як зробити «погоду в будинку» сприятливою для всіх членів сім’ї:

1. Головне – це щастя і здоров’я сім’ї. Сім’я повинна жити не інтересами дитини, а інтересами сім’ї. Я не можу уявити, щоб моїй дитині подарували шоколадку, а вона не розділила її на три частини.

2. Завжди треба пам’ятати про те, що в дитинчат всіх ссавців закладений найважливіший інстинкт – копіювати поведінку дорослих представників зграї. Якщо батьки вміють відпочивати і навчатися одночасно, це копіюють діти. Не треба їх «виховувати», почніть з себе – змініть свій спосіб життя, свій режим праці і відпочинку, і це будуть наслідувати ваші діти.

3. Ситуація, коли жінка щось вирішує щодо дитини одна, без чоловіка, неприпустима. Жодне рішення щодо дитини не повинно прийматися  поодинці. Тато повинен розбиратися в тому, як годувати дитину, як одягати, що у неї відбувається в школі, не гірше, ніж мама.

4. Щаслива дитина – це, перш за все, дитина здорова і тільки потім чи вже вміє читати і грати на скрипці.

5. Соціальний обов’язок батька: зробити свою дитину щасливою. Перш за все, пам’ятати і розуміти: щастя ваших дітей визначається їх здатністю думати, навчатися і приймати самостійні рішення.

Розвинути ці здібності може саме чоловік-батько. Великі педагоги були чоловіками. Загальноприйнято, що чоловік, який займається вихованням дитини, здатний домогтися набагато більших успіхів, ніж жінка.

6. Щаслива дитина – це дитина, у якої є і мама, і тато, що знаходять час не тільки для того, щоб цю дитину любити, але і для того, щоб любити один одного.


7. Забезпечення психічного благополуччя матері, яка доглядає за дитиною, – головне завдання батька. Саме тато зобов’язаний розставити крапки над «i» у відносинах з родичами і сусідами.

8. Якщо дитина не вилазить з болячок, так це значить, що у неї конфлікт з навколишнім середовищем і є два варіанти дій: лікувати дитину або змінювати навколишнє середовище. Мені ближче другий варіант, але величезна кількість батьків і продавців ліків зі мною не згодні.

9. Якщо дитина 2 місяці влітку бігає на дачі голодна, брудна і боса – це відновлює його здоров’я за весь рік. Саме такою повинна бути нормальна дитина – худою і активною.

10. Всі принципові рішення щодо дитини можуть приймати тільки мама, тато і педіатр. Родичі можуть, по-перше, радити, за умови, що здатні не ображатися на те, що їхні поради не використовуються.

Якщо вони ображаються – слід негайно ввести мораторій на поради. І, по-друге, вони можуть пасивно допомагати, вимагаючи від батьків вирішення всіх принципових питань. Так, бабуся може з дитиною відправитися на прогулянку, але попередньо вона повинна узгодити з мамою, що на неї надіти, куди піти і скільки гуляти.

11. Головне благополуччя сім’ї – це стан здоров’я мами. Тато повинен шулікою відбити всіх, і дати мамі поїсти, поспати, погуляти.

12. Щастя країни починається, коли чоловік звертає увагу не тільки на війну, нафту, газ і гроші, а коли він займається і дітьми. Ось тоді країна починає розвиватися.

13. Особисто я, коли до мене звертаються батьки часто хворіючих дітей, часто раджу завести собаку. Бо собака – реальний привід змусити дорослих 2 рази в день з дитиною гуляти.

14. Будь-який педіатр знає: по понеділках діти хворіють частіше. А знаєте чому? Тому що в неділю ходять в гості до бабусь, а мірилом любові у нас, на жаль, прийнято вважати їжу.

15. Я вважаю, що потрібно законодавчо закріпити обов’язок батьків володіти основами медичних знань. У школі вчать, що таке синуси, косинуси, яка столиця у Мозамбіку, але майбутні батьки потім поняття не мають, як допомогти своїй дитині при температурі, що таке вакцинація, які бувають дитячі хвороби, як забезпечити безпеку дитини в будинку.

Пише - bbcccnn.co

Все буде Україна