«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Путлер капут: Видання The Wall Street Journal повідомило сенсаційну новину від Меркель. У Кремлі вже волають про зраду

Видання The Wall Street Journal повідомило сенсаційну новину. Канслер Німеччини Ангела Меркель дала завдання своєму уряду розробити план постачань скрапленого природного газу з США. Для цього вже починають розроблятись проекти побудов терміналів для зберігання газу.

До останнього часу всі вважали що Росія буде единим постачальником газу для Німеччини, нібито у Путіна та Меркель особиста домовленість і вони залишатимуться партерами. Ходили різні чутки з цього приводу і до останнього часу Меркель не збиралась змінувати постачальника газу. Але давайте розберемось що сталось.

Це рішення стало головною поступкою Меркель президенту США Дональду Трампу, який намагається послабити позиції Росії на найбільшому в Європі енергетичному ринку.

За інформацією видання, цього місяця Меркель на закритому сніданку з депутатами повідомила про рішення уряду взяти на себе частину фінансування будівництва терміналу для скрапленого природного газу (СПГ) зі США, який буде розташовано на півночі Німеччини.

Проект був зупинений протягом багатьох років, але Трамп активно лобіював його в Європі, щоб збільшити обсяги закупленого у США скрапленого газу та зменшити енергетичну залежність Європи від Росії. Німеччина отримує більшу частину свого газу з Росії.

Меркель сказала депутатам, що рішення про співфінансування терміналу для СПГ є “стратегічним” і може окупитися в довгостроковій перспективі. Прес-секретар уряду Німеччини повідомив виданню, що цей крок був зроблений через економічні інтереси Німеччини, а не через тиск США.

Менше ніж за тиждень після спілкування Меркель з депутатами була подана одна з найперших заявок на державну допомогу для будівництва терміналу в місті Штаде неподалік від Гамбурга. Кілька чиновників зі США і Німеччини вважають, що Берлін сподівається завдяки постачанню американського газу вирішити тривалу торговельну суперечку з Вашингтоном.

Це рішення вже викликало ефект бомби у Москві, там вже у відкриту звинувачують Меркель у зраді. Путін прекрасно розуміе, що це рішення доб’є і без того слабку економіку РФ. Не дивлячись на те що Росія якийсь час ще буде постачальником газу для Німеччини. Але в цьому рішенні Німеччини є політична складова і всі вже побачили, що Путін втрачає свій вплив у Європі, та зокрема на Ангелу Меркель.

Джерело

Все буде Україна