«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

РЕЦЕПТ: Легендарні «Балабушки!» Рецепт сухого київського варення просили навіть паризькі гості

Від конфітюру, джему і повидла варення відрізняється тим, що фрукти і ягоди в ньому зберігають первинну форму і плавають в тягучому сиропі. А ви знали, що варення може бути сухим?

Саме воно – сухе варення від київського підприємця Миколи Балабухи – прославилося настільки, що стало популярним не лише в Російській імперії, але і в країнах Європи. Гості з Парижа, Відня, Італії (представники знатних сімейств) по дорозі до царського двору спеціально заїжджали в Київ, щоб купити ці солодощі.

У 1834 р. заповзятливий винахідник солодощів купив на Подолі маєток із садом. У нежитлових будинках на прилеглій території він облаштував цехи варення. У своєму ж домі, що виходив на багатолюдну Андріївську вулицю, він організував фірмовий магазин солодощів.

З приходом більшовиків приватний бізнес сімейства Балабух був ліквідований, а рецепт київського сухого варення з часом (і внаслідок великих потрясінь) незаслужено забутий.

Інгредієнти:
ягоди – 2,5 кг;
цукор – 1,25 кг;
вода – 2 л.
Приготування
1. Ягоди переберіть, видаліть черешки, промийте. У вишень і черешень видаліть кісточки. Ягоди перекладіть в глибокий таз, засипте цукром, залиште на годину, щоб пустили сік.

2. Через годину вміст із миски відкиньте на сито. У ягідний сироп влийте воду, доведіть до кипіння, варіть 5-7 хвилин, знімаючи шумівкою піну.

3. Ягоди залийте гарячим сиропом, залиште на 3-4 години. Знову злийте сироп і знову доведіть до кипіння. Залийте гарячим сиропом ягоди і знову почекайте 3 години. Повторіть процедуру ще 2 рази, щоб ягоди як треба просочилися сиропом.

4. Останній раз злийте сироп, ягоди в один шар викладіть на деко, застелене пергаментом, і відправте на 5-6 годин в духовку сушитися при 40-50 градусах. Сушити можна і на сонці, прикривши марлею, і в спеціальній сушарці. Висушені ягідки обкачайте в цукрі.

Сухе варення – першокласні ласощі для дітей, чудова начинка для пирогів, оригінальна прикраса для тортів. Із 2,5 кг ягід виходить приблизно 1,75 кг сухого варення. Приємного чаювання!

Пише - Тутка

Все буде Україна