Рецепт смачної куті, яку готують у маленькому селі на Івано-Франківщині
Залежно від того, до якого свята готується кутя, вона може бути трьох видів: багата, щедра і голодна.
На Свят-вечір готується саме багата кутя – пісна, але збагачена різними компонентами – маком, медом, горіхами, шматочками сухофруктів.
Різдво Христове: історія, традиції і звичаї свята
У кожної господині свій рецепт куті. Ви можете урізноманітнити рецепт куті, додавши в неї мак і різні горіхи. А в якості підсолоджувача використовувати ще і сухофрукти, мармелад, варення – смак від цього стане більш насиченим, яскравим і багатим.
Кутя: рецепт на Різдво 2018 з пшеницею і сухофруктами – інгредієнти:
500 г пшеничної крупи,
300 г маку,
400 г суміші горіхів (волоські),
300 г сухофруктів (я додаю ізюм),
150 г меду,
сіль за смаком.
Різдвяна кутя – рецепт приготування:
Перед тим як приготувати кутю, крупу гарненько промий і замочи в холодній воді на 2 години.
Потім знову промий пшеницю, залий водою, накрий кришкою і постав варитися на середній вогонь до готовності, приблизно 2 години.
При необхідності, якщо вода сильно википатиме, долий іще води. Зварену пшеницю промий кип’яченою водою.
Мак запар окропом на 30 хвилин, а потім перетри до однорідної білої маси. Для цих цілей можна скористатися блендером або м’ясорубкою, але, як показує практика, мак, перетертий вручну в макітрі, виходить набагато смачнішим.
До речі, досвідчені кулінари добре знають, як багато у приготуванні куті залежить від правильного вибору маку.
Ізюм також запар окропом на 30 хвилин
Горіхи підсуши в духовці або на сковороді, щоб легше чистилися, і також подрібни.
З’єднай кашу, мак, сухофрукти та горіхи, додай мед, посоли за смаком і перемішай. Якщо кутя вийшла дуже густою, розбав її кип’яченою водою або узваром.
Готову кутю постав у холодильник і подавай на стіл холодною.
2. Рецепт Куті «Панської»
500 г пшениці (або 2 склянки вже звареної, купленої на базарі), 150 г жовтих родзинок і 50 г кураги, 200 г волоських горіхів, 100 г мигдалю, 200 г маку.
Добре промийте пшеницю і накрийте полотниною, відкладіть 12-16 годин, поки добре не набрякнуть паростки. Родзинки, порізані на шматочки курагу та горіхи замочіть на 5-10 хвилин у невеликій кількості не дуже гарячої води (можна окремо, а потім відцідити і змішати).
Після цього додайте «пророщену» пшеницю у суміш волоських горіхів, мигдалю, родзинок і кураги. Мак залийте теплою водою і добре розітріть у мисці макогоном чи дерев`яною ложкою. Змішайте все з маком.
Залийте теплою чистою водою. Додайте трохи меду або цукру – але небагато, бо родзинки дуже солодкі меду для більшої солодощі, хоча і без цього правильна кутя вже повинна бути досить солодка від родзинок, так що не перестарайтеся з солодкістю і з кількістю меду.
Джерело.