«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Росія не зможе продавати нафту і залишиться без валюти: у США підготували законопроєкт

У Конгресі США група депутатів уже розробила законопроєкт про нафтове ембарго Росії. Документ передбачає "розрив нормальних торговельних відносин" із РФ та Білоруссю.

Про це повідомляє видання Радіо Свобода. "Поки Росія продовжує неспровоковану атаку на українців, ми домовилися про законодавчий шлях, який призведе до заборони імпорту енергетичних продуктів з Росії та призупинення нормальних торговельних відносин з Росією та Білоруссю", – йдеться у заяві законодавців.

Законопроєкт підтримують лідери Конгресу, які репрезентують і Республіканську, і Демократичну партію. Цей законопроєкт можна розглянути найближчим часом. У разі його схвалення він надійде на підпис президентові США Джо Байдену, який досі формально не висловлювався за такий захід, побоюючись, що він може призвести до підвищення цін пального у Сполучених Штатах.

Близько 7 відсотків нафти, споживаної країни, імпортується із Росії. Однак у неділю держсекретар США Тоні Блінкен заявив, що Білий дім розглядає можливість заборони імпорту російської нафти.

Водночас The Washington Post повідомляє про те, що американська влада вже розпочала переговори з Венесуелою для того, щоб послабити санкції проти них. Їм можуть дозволити продавати нафтопродукти, щоб компенсувати відсутність на ринку російської нафти.

Зазначимо, що у разі введення нафтового ембарго Росія фактично повторить долю Ірану. Президент РФ Володимир Путін розв'язав повномасштабну війну проти України, внаслідок чого зруйнував економіку власної країни.

Все буде Україна