«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Розмір допомоги по вагітності та пологах в Україні: що гарантує держава

Допомога по вагітності та пологах не може бути меншою за розраховану з мінімальної заробітної плати.

Про це повідомила прес-служба виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України, передає УНН.

“За рахунок коштів Фонду соціального страхування України допомога по вагітності та пологах надається у розмірі 100% середньої заробітної плати за весь період перебування у відпустці по вагітності та пологах”, — йдеться у повідомленні.

Якщо середній дохід застрахованої особи менший за мінімальну зарплату, встановлену на час настання страхового випадку, то допомога розраховується, виходячи з мінімальної заробітної плати, зазначили у Соцстраху.

Водночас, якщо упродовж 12 місяців перед настанням страхового випадку стаж застрахованої особи складає менше 6 місяців, сума допомоги розраховується виходячи з нарахованої заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, але не більше за розмір допомоги, обчислений із двократного розміру мінімальної заробітної плати.

Також сума матеріального забезпечення у розрахунку на місяць не має перевищувати розміру максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, з якої сплачувалися страхові внески до Фонду.

Листок непрацездатності у зв’язку із вагітністю та пологами видається з 30 тижня вагітності та складає 126 календарних днів. Жінкам, віднесених до 1–3 категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, листок непрацездатності видається з 27 тижня вагітності тривалістю 180 календарних днів. У разі передчасних або багатоплідних пологів, виникнення ускладнень під час пологів або в післяпологовому періоді додатково до основного видається листок непрацездатності строком 14 календарних днів.

При цьому приклад загального розрахунку допомоги по вагітності та пологах, виходячи з мінімальної заробітної плати, виглядає так: (3 723 грн (заробітна плата застрахованої особи) * 12 місяців) / 365 календарних днів * 126 календарних днів (тривалість лікарняного) = сума допомоги по вагітності та пологах від ФССУ складе 15 422,40 грн.

Податки та внески з зазначеної суми не утримуються.

Джерело

Все буде Україна