«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Що робити, якщо декларацію з лікарем підписали без вас: інструкція

У разі, якщо лікарня підписала декларацію з лікарем без відома пацієнта, необхідно написати заяву про її розірвання або ж підписати аналогічний контракт з іншим лікарем.

Міністерство охорони здоров'я опублікувало офіційне роз'яснення з цього приводу. Матеріал опублікований на сайті відомства.

"Лікарі та уповноважені особи, які підписують декларації про вибір лікаря у медичних установах, не мають права вносити в систему персональні дані без відома і підпису пацієнта. Це шахрайство з метою заволодіння державними коштами, відповідальність за такі дії буде відповідно до Кримінального кодексу", - сказано в повідомленні.

Перед початком виплат, працівники Національної служби здоров'я уважно вивчать всі декларації, які надійшли від медустанов. Якщо вони будуть стикатися з подібними ситуаціями і від медустанов не буде надано розумних пояснень - Служба передавати заяви до компетентних органів.

"Якщо ви звернулися до лікаря і опинилися в подібній ситуації, ви можете подати заяву про припинення декларації у довільній формі або підписати декларацію з іншим лікарем - попередня декларація у системі автоматично анулюється. Ви також можете звернутися зі скаргою у той заклад, де було підписано декларацію про вибір лікаря і використані персональні дані, без вашого відома", - пояснили у Міністерстві охорони здоров'я.

Як повідомляв "Обозреватель", раніше в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун наголосила, що під час підписання декларацій про вибір лікаря в Україні лікарі не мають права вносити в систему дані пацієнтів без їхнього відома і підпису.

Все буде Україна