«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Що робити, якщо з «зустрічки» вам в лоб летить автомобіль

В автошколах майбутні водії отримують базові знання і освоюють найпростіші навички: їх вчать, як рушати з місця, перемикати швидкості, гальмувати, входити в поворот. Про те ж, що потрібно робити в екстреній ситуації, коли з «зустрічки» в лоб «летить» інша машина, інструктори на звичайних автокурсах, на жаль, не розповідають.

Як правильно діяти в подібному випадку, з’ясував портал «АвтоВзгляд».

Повзти по вивченому маршруту в уповільненій пробці або гнати по порожній трасі за містом – особливого розуму не потрібно. Стеж за дистанцією, працюй педалями, перемикай вчасно передачі, якщо того вимагає пристрій трансмісії, так поглядай в дзеркала.

Все просто і зрозуміло, але рівно до тих пір, поки не настає екстрений випадок, здатний увігнати в ступор не тільки новачка, а й того водія, що за кермом далеко не перший рік.

Що робити, якщо на тебе із зустрічної смуги мчить машина: гальмувати або їхати? Якщо гальмувати, то як? Якщо йти, то куди? Цими та іншими подібними питаннями, як виявилося, задаються багато автомобілістів, які розуміють, що від страшних аварій застраховані лише ті, хто ніколи не висовується з дому. А все-таки, як потрібно діяти в подібній ситуації?

Для початку звернемося до автомобільних законів – Правил дорожнього руху. Закон говорить, що «при виникненні небезпеки, яку водій в змозі виявити, він повинен вжити можливих заходів для зменшення швидкості аж до зупинки транспортного засобу». Іншими словами, при ймовірності лобового зіткнення ПДР наказують гальмувати, більше нічого конкретного не сказано.

Інструктори екстремального водіння, в свою чергу, дотримуються дещо іншої думки. Вони переконані, що коли зі «зустрічки» вилітає автомобіль, водієві слід не просто бездумно тиснути на педаль гальма, а ще й намагатися вирулити. Піти трохи в сторону, прийняти удар по дотичній, добровільно відправитися в кювет.

Будь-який сценарій розвитку подій буде краще прямого зіткнення «лоб в лоб».

Вважається, що звичайній людині потрібно дві секунди на те, щоб «прочитати» дорожню ситуацію, прийняти рішення і що-небудь зробити. Найважливіше тут – передбачити дії іншого водія. За поглядом, положенням рук на кермі, напрямком коліс спробувати прорахувати траєкторію його «польоту». І, відповідно, докласти максимум зусиль, щоб розійтися без серйозних ушкоджень.

Чого робити точно не варто, якщо ви розумієте, що ось-ось станеться страшне – так це кидатися по смузі з боку в бік. Також не вирулювати на узбіччя, адже за статистикою саме там, а не на дорозі трапляється більшість «лобових» аварій: обидва водії, намагаючись піти від удару, думають сховатися за межами проїжджої частини.

«Зустрічкою» теж краще не користуватися – вкрай небезпечно.

Але найважливіше – не втрачати самовладання.Не сподіватися на другого водія і на щасливий випадок.

Джерело

Все буде Україна