«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Що ж відбувається з мозком під час рукоділля? Ось чому тобі пощастило, якщо ти вмієш в’язати!

Якщо ти вмієш, любиш в’язати і робиш це регулярно, тобі дуже пощастило! Неврологи одноголосно стверджують: в’язання – йога для мозку, найкраща профілактика різних патологічних станів мозку… Я в’язати зовсім не вмію, але тепер, відчуваю, візьмуся за спиці. Дочитайте до кінця цей детальний матеріал, і ви розділите мій щирий захват, впевнена.

ОСЬ ЩО БУДЕ, ЯКЩО В’ЯЗАТИ ЩОДНЯ!
1. Покращиться психічний стан, рішення психологічних проблем забиратиме менше ваших душевних ресурсів.

2. Уважність і концентрація стануть вашими постійними супутниками.

3. Розвиток дрібної моторики дасть вам можливість виконувати складні побутові справи, перед якими у вас раніше опускалися руки.

4. Творчі здібності розвиватимуться і тішитимуть вас несподіваними проявами.

5. Самооцінка досягне нового рівня – почуття гордості за красиво виконану роботу та впевненість у своїх силах дадуть відчути вам свою значимість.

6. Простий шлях розвинути терпіння і наполегливість – в’язання. Ніщо не виведе вас із рівноваги!

7. Пам’ять стане набагато кращою, а мозок працюватиме в рази швидше.

“Коли 37-річний лікар Алоіс Альцгеймер зайшов у палату, Августа Детер обідала, сидячи на лікарняному ліжку.
– Як вас звати? – запитав лікар.
– Августа, – відповіла жінка.
– Ваше прізвище?
– Августа, – повторила пацієнтка трохи зніяковіло, – здається. На тарілці перед 51-річною фрау Детер була печеня зі свинини з цвітною капустою.
– Що ви їсте? – запитав Альцгеймер.
– Шпинат, – сказала Августа Детер.
– А що ви зараз робите? – уточнив лікар.
– Картопля”.

Цей діалог записав лікар Алоіс Альцгеймер слово в слово у 1901 році. Медицина в той час не пояснювала такого стану спеціальним терміном. Значно пізніше хвороба отримала ім’я лікаря. Після смерті пацієнтки Августи лікар досліджував її мозок. На вскритті виявилося, що мікроскопічні структури мозку сильно уражені.

Нейронні з’єднання були наскрізь пронизані невідомими волокнами, які руйнували мозкові клітини. Їх скупчення на зрізі не спостерігалися раніше у здорових людей. Лікар охарактеризував цей стан як “специфічна хвороба кори головного мозку”. Коли в подальших дослідженнях інших неврологів підтвердилася така патологія, її назвали хворобою Альцгеймера.

Сьогодні хвороба Альцгеймера вражає 40 % людей у віці старше 75 років. До 60 років її симптоми практично непомітні, але вона здатна прогресувати із страшною силою і передається генетично в 100 % випадків. Практично всі сучасні дослідження доводять, що своєчасна профілактика хвороби відтягує її настання і послаблює симптоми.

Йдеться не про лікарські препарати, а про зміну звичок, фізичну активність і “загартування” мозку інтелектуальною роботою. Людям в групі ризику, та і всьому населенню на планеті, неврологи радять займатися в’язанням. Його ефективність в рази вища, ніж розгадування кросвордів. Це доведено наукою!

В’язання гачком і спицями
Озирнися навкруги – поголовна мода на в’язання набирає обертів. Відомі актори, моделі, артисти, при чому не лише жінки, а навіть чоловіки не соромляться показати себе на публіці зі спицями або гачком. Це не просто захоплення або хобі, в’язання радять психотерапевти голлівудським зіркам як засіб для боротьби із стресом і для підтримки високого інтелектуального рівня.

Джулія Робертс очолює списки голлівудських в’язальників. Вона не соромиться з’являтися на прийомах або на вулиці у власноручно зв’язаному одязі. На кіномайданчику актриса постійно в’яже і навіть задає тон у в’язаній моді.

Сара Паркер у багатьох своїх інтерв’ю розповідає, що в’язання допомагає вбити час і заспокоює нерви. В’язання гачком і спицями шапок, в яких Сара з’являється на публіці, надихнуло на вибір улюбленого заняття і прихильників актриси.

Не пройшло в’язання і повз чоловіків: Девід Духовни, Курт Кобейн, не соромляться свого хобі.

Набирає популярність в’язання без спиць і гачка. Це не лише красиво і незвично, але й чудова розминка для рук і мозку.

ПОРАДА РЕДАКЦІЇ
Якщо у вас погана спадковість, ви здогадуєтеся про свою схильність до неврологічних хвороб або просто переживаєте, як не стати тягарем для своїх дітей у старості, дотримуйтеся цих порад, які рекомендують світові медичні університети.

1. Піші прогулянки
Проходьте мінімум 2 кілометри в день, ходьба збільшує кількість сірої речовини в мозку.

2. Танцюйте
Танець зменшує ризик появи перших симптомів, краще, ніж будь-який інший тип фізичній активності!

3. Харчування
Споживайте продукти, багаті антиоксидантами. Дієта, розроблена в Медичному центрі Університету Раша в Чикаго, знижує ризик хвороби Альцгеймера на 53 %! Вона допускає 10 продуктів – зелень, овочі, горіхи, ягоди, квасолю, цілісні зерна, рибу, птицю, оливкову олію і вино. Строго забороняє червоне м’ясо, масло і маргарин, сир, солодощі та десерти, смажену їжу і фастфуд. Запам’ятайте, овочі повинні складати 40 % із загального раціону їжі.

4. Спеції замість солі й цукру
Додайте спеції в їжу, щоб наситити її смаком і зменшити кількість солі або цукру в страві. Карі та куркума містять антиоксидантний куркумін, який знижує ризик хвороби Альцгеймера, раку, артриту і депресії.

5. Уникайте самотності
Психологічна підтримка дуже важлива, особливо спілкування з близькими людьми. Завести друзів можна в будь-якому віці, вони завжди допоможуть впоратися з проблемами. Організовуйте книжковий або картковий клуб вдома, запрошуйте гостей, плануйте обіди, це відверне мозок від негативних думок і посприяє концентрації.

6. Інтелектуальна зайнятість
Читання, настільні ігри, гра на музичних інструментах, головоломки, в’язання, кросворди, малювання, ліплення… Всі ці заняття, хоч би кілька разів на тиждень, сприятимуть зросту нових клітин мозку і відновленню зв’язків між ними.

“Навіть люди, які були носіями гена, пов’язаного з хворобою Альцгеймера, відклали розвиток хвороби майже на десять років, занурившись в інтелектуально збагачувальну діяльність впродовж всього свого життя”.

Неврологічні хвороби можна відвернути. Популярні особистості подають нам приклад, який виявляється дуже корисним. Безумовно, наші бабусі знали, що в’язання – це не просто створення речей, це мистецтво і ліки одночасно. Я сьогодні ж сяду в’язати теплі шкарпетки для своїх близьких, а ви?

Пише - tutkatamka.com.ua

Все буде Україна