Симонів день 23 травня: історія та традиції християн
Народне свято Симонів день відзначається 23 травня 2018 року (дата за старим стилем – 10 травня). За церковним календарем цього дня вшановують апостола Симона Зилота, Кананіта.
Історія свята
Симон був зведеним братом Спасителя від першого шлюбу святого Йосипа. Жив у I столітті в Кані Галілейській. Був простим рибалкою і зелотом.
На третій день після повернення Спасителя в місті святкували весілля Симона. Під час урочистості закінчилося вино. Це могло обернутися ганьбою для молодої пари і вважалося поганою ознакою. У цей момент сталося перше диво Христове.
Марія попросила сина допомогти молодим. За волею Ісуса вода в чанах перетворилася в добре смачне вино. Побачивши це чудо, Симон увірував у Господа всією душею. Він залишив молоду дружину і пішов із братом.
Згодом Симон став не тільки Його учнем, але і одним з дванадцяти апостолів. Так як про життя святого більше залишилося усних переказів, ніж письмових, в його подальшій долі є деякі розбіжності.
Симон відвідав Юдею, Мавританію, Єгипет і Лівію, де ніс слово Боже. Далі англійська, німецька та російська версії розходяться. Також достеменно невідомо, як саме помер апостол – на хресті або його розпиляли пилкою. Але немає ніяких сумнівів, що він прийняв мученицьку смерть.
Традиції та обряди на Симонів день
Святий Симон вважається покровителем всяких трав та помічником у пошуках скарбу. Тому день ідеально підходить для збору цілющих трав, коріння і пошуку скарбів. Перед тим, як відправитися за зборами, необхідно помитися, надіти все чисте і попросити благословення у Матінки-Землі. Деякі трави або корінці бажано збирати не голими руками, а чистим відрізу тканини, хусткою або рушником.
У Симонів день біля ліжечка дитини ставлять новий віник. Якщо він швидко в'яне, значить, малюк скоро захворіє або вже хворий. У цей день не прийнято працювати на землі. Заборонено встромляти в грунт будь-які гострі предмети, палиці, кілки і сільськогосподарські знаряддя.