«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Скасувати літній час: Україна може відмовитися від переведення годинників

В Україні можуть скасувати практику переведення годинників на літній і зимовий час. Кабінет міністрів вважає, що нововведення допоможе наблизитися до європейської практики єдиного часового поясу.

Які плюси і мінуси відмови від переведення для українців - з'ясовував OBOZREVATEL.

Живемо за зимовим часом

Практика переведення годинників офіційно затверджена постановою Кабміну ще у 1996 році. Згідно з прийнятими нормами, перехід на зимовий час в Україні відбувається щорічно в останню неділю жовтня, на літній - в останню неділю березня.

У 2018 році годинник переведуть в ніч на 29 жовтня. Щоправда, за 20 років цю практику неодноразово критикували як економісти, так і лікарі. Ретельно це питання взялися вирішувати ще у 2012 році. Вважалося, що це буде востаннє, коли Україна перейде на інший час, але тодішній уряд Миколи Азарова так і не ухвалив остаточного рішення. З ідеєю скасувати переведення годинників виступило Міністерство економічного розвитку і торгівлі.

При цьому у прес-службі відомства уточнили, що економічного обгрунтування переходу на літній час поки ще немає. Як і будь-яких розрахунків про зміни у споживанні електроенергії. Ініціатива може бути підтримана Кабміном, якщо таку практику ухвалять у Європейському Союзі. Так, Єврокомісія ще 5 липня запустила на своєму сайті онлайн-голосування, де кожен житель ЄС може підтримати ідею скасувати практику сезонного часу.

За попередніми даними, приблизно 80% (4,6 мільйонів осіб) респондентів підтримали цю ідею. Однак спершу Європейській комісії треба узгодити це рішення і висунути проект документу про скасування літнього часу, затвердити який повинні також Європарламент і 28 країн-членів ЄС.

"Мільйони відповіли і вірять, що в майбутньому літній час має бути цілий рік, і це станеться. Люди цього хочуть, ми це зробимо", - заявив її глава Жан-Клод Юнкер.

Як вплине на українців

У 2018 році на літній час разом із Україною перейшли понад 60 держав. Серед них як країни ЄС, так і Сполучені Штати. Вважається, що перехід на літній час - це міні-стрес для людського організму. Більше того, в перші дні адаптації зростає ризик інсульту. Відомо, що найчастіше він трапляється в ранкові години, а якщо прокинутися на годину раніше, хвороба отримує більше шансів.

Як зазначила у коментарі OBOZREVATEL лікар Ірина Спіріна, в цьому році Україні варто востаннє перейти на зимовий час і закріпити це рішення на рівні уряду. Оскільки від щорічної зміни часового поясу страждають перш за все найбільш вразливі українці: пенсіонери та діти.

"Зимовий час більш прийнятний для людського організму. Він відповідає його біоритмам, а переведення стрілок негативно впливає на психологічний стан людини. Особливо вразливі діти та пенсіонери, а також люди, які страждають на хронічні захворювання. У них може порушуватися сон, з'являтися збої в імунній і судинній системах. Довгі зимові вечори можуть спровокувати і депресивні розлади..." - пояснила Спіріна.

Джерело

Все буде Україна