«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Стало відомо про нову біду через українських заробітчан, далі буде тільки гірше

Україні загрожує дефіцит кадрів, адже відтік з країни працездатного населення сягнув такого рівня, коли компанії змушені повертати своїх колишніх працівників тільки підвищенням заробітної плати

Про це в заявила експерт із працевлаштування Надія Петрученко.

«Насправді на заміну українцям поки що не так багато охочих і динаміка така, що у нас теж скоро буде дефіцит кадрів. Уже зараз роботодавці нам розповідають про те, що вони підвищують рівень зарплати, щоб повернути свої кадри назад в Україну, тому що у них немає іншої можливості», – розповіла експерт.

Перш за все, це стосується висококваліфікованих працівників.

“Всі компанії цінують своїх висококваліфікованих фахівців і створюють їм цікаві умови праці. Це і соціальні гарантії, і можливість реалізації себе і сім’ї в цілому. Ну, а в професіях низької та середньої кваліфікації такої тенденції не спостерігається. Бізнес не може собі цього дозволити”, – пояснила Петрученко.

При цьому вона спростувала існування тенденції до повернення в Україну трудових мігрантів.

«Сказати, що українці активно повертаються – не можна. Вони активно шукають нові шляхи, нові виходи, вони рухаються вперед, далі. Вони хочуть їхати в Німеччину, Британію, Фінляндію. Вони не повертаються, вони мігрують далі», – пояснила Петрученко.

Зазначимо, Міністерство праці та соціальних справ Чеської Республіки готує програму, щоб спростити працевлаштування для українців. Про це 21 травня заявила міністр Ярослава Нємцова. Зараз кількість вільних робочих місць в Чехії досягло рекордного числа.

“Кількість вакансій перевищує 260 тисяч місць”, – заявила міністр.

За словами Немцової, це перш за все медичні сестри та працівники соціальної сфери, а також робочі середньої технічної кваліфікації, будівельники. Минулого тижня чеський міністр відвідала Україну, зокрема, посольство Чехії в Україні, а також генеральне консульство у Львові, щоб домовитися про спрощення і прискорення процедури оформлення дозволу на роботу. Зокрема, передбачається збільшення кількості робочої сили з України з правом працевлаштування на два роки до 19,6 тисяч осіб.

Все буде Україна