«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

«Старовинні ікони по вулиці валяються»: на Львівщині незаконно розібрали 170-річну церкву

До недавна у селі Шпиколос Сокальського району Львівської області була старовинна дерев'яна церква, якій понад 170 років. і виглядала вона так:

Шпиколос, церква

Дерев'яна церква

Церква пережила дві світові війни, Радянський союз, національно-визволбну війну, проте не пережила виродків, які руйнують нашу державу із середини. Великий ремонт - це завжди спосіб швидкої наживи. напевно саме цією ідеєю керувалися ті, хто розібрали куполи церкви та винесли коштовності. Старовинні ікони, які на перший погляд не мають цінності (дерев'яні дошки навіть без позолоти, що з них взяти) - просто валяються на підлозі та на дворі. Це ж ікони, це ж пам'ять від наших прадідів, якій 150-200 років. Як так можна? Але все по порядку:

Мешканці села Шпиколос Сокальського району обурюються, бо їх храм Пресвятої Трійці, збудований в 1850 році, взялися самовільно ремонтувати. Із церкви винесли старовинні ікони, зняли куполи, повідомляє ЛМН. Люди із скаргою звернулися у прокуратуру Львівської області, до обласних чиновників та до Митрополита Львівського та Сокальського Димитрія.

 

 

Дерев'яна церква«Довгий час наш храм належав Московському патріархату. Нещодавно він став Українською православною церквою. До березня у Шпиколосах правив отець Володимир. Тоді з отцем Юрієм помінялися парафіями. Новий священник перед Великоднем заявив, що у церкві треба робити ремонт, куполи розбирати. Ми не розуміли, для чого: церква у гарному стані, навколо виноградом обвита. Але 25 квітня побачили, що майстри поставили риштовку, розбирають купол. З парафіянами ніхто цього не обговорив, але почали збирати кошти на ремонт – по 100 гривень з кожного мешканця села», – розповідає Валентина Мельник зі Шпиколос.

Жінка зазначає, що на ремонт храму не було спеціальних дозволів.

Дерев'яна церква«Усередині церкви іконостас розібрали, підлогу зірвали. Ми звернулися до Митрополита Димитрія. Він був шокований, коли почув, що відбувається. Казав, що мав дати спеціальне благословення, аби купол розібрати. Ніхто до нього не звертався. Церкві – 170 років, вони би ще зо 300 років простояла. З управління архітектури прийшла заборона на ремонт церкви, поки дозволів не буде. Але ремонтні роботи далі ведуться. Дощ ллє, на дах церкви натягнули плівку з дірками, усередині вода стоїть. Старовинні ікони на вулиці валяються. Коштів на ремонт немає. Священник надіється, що один інвестор зі села проспонсорує, але він категорично проти того, що відбувається. До сільського голови звертаємося, а він відповідає: «Повалять, то й будуть ставити», – додає Валентина Мельник.

Дерев'яна церква

У департаменті архітектури та розвитку містобудування ЛОДА зазначили, що церква Пресвятої Трійці внесена до переліку об’єктів культурної спадщини., тому без письмового дозволу відповідних органів там не можна проводити ремонтні роботи. ЛОДА таких дозволів не надавала. Чиновники наполягають, аби роботи у храмі припинили.

Все буде Україна