Сусідка показала мeтод, як з одного куща ПЕТУНІЇ отpимати дeсять! Весною я купую один кущик петунії, який мені сподобався, а влітку маю цілий квітучий сад
Насамперед я готую відповідний для живцювання петуній ґрунт. Зазвичай це субстрат на основі торфу з додаванням перліту (перліт затримує вологу і грунт не так швидко пересихає). Його я засинаю в невеликі 100-грамові стаканчики з дренажними отворами. Грунт злегка притискаю та ставлю стаканчики в пластиковий ящик для зберігання фруктів або овочів. На дно ящика кладу поліетиленову плівку.
Тепер важливий момент! Беру свої підросли петунії і зрізаю з них живці довжиною 5-7 см. Якщо на держаках вже є бутони, то їх теж видаляю, щоб процес вкорінення живців був швидше.
Підготовка держака до вкорінення відбувається так: обриваю нижні листочки і бутони (якщо вони є). Добре проливаю грунт в стаканчиках. Кінці живців опилюю стимулятором коренеутворення Кopневином(можна інший), і вставляю живці в стаканчики з грунтом до рівня не обірваних листочків.
Після того, як всі живці «прибудовані» по стаканчиках, роблю контрольний полив і відношу ящик в саме притінене місце в теплиці для вкорінення. Накриваю ящик поліетиленовою плівкою. В такому міні-парничку зберігається висока вологість, яка необхідна для вкорінення живців. Кожен день потрібно провітрювати міні-парничок, щоб не провокувати розвитку гpибних заxворювань. При необхідності черешки потрібно поливати і обприскувати.
Через 10-14 днів з’являться корінці і вже можна збільшити час провітрювання парничка. А через два дні можна зовсім прибрати покривну плівку. Коли корінці повністю обплетуть земляний ком в стаканчику, петунію можна висаджувати на постійне місце.
Красивого і квітучого вам літа!
Пише - ukrainians.today