«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Свято ікони Казанської Божої матері — історія, традиції та прикмети

День Казанської ікони Божої Матері православні відзначають 4 листопада — в подяку за позбавлення всієї Русі від польських загарбників.

Люди вірять, що молитви, звернені до пресвятої Богородиці саме у цей день, володіють унікальною силою і здатні творити чудеса. При цьому, згідно з повір’ями, “Казанська” ікона Божої Матері зцілювала від різних хвороб багатьох людей, а деяким навіть поверталося втрачений зір. Вона також могла допомагати в боротьбі з недругами і при визволенні рідної країни від ворогів, інформує UkrMedia.

Казанська Божа Мати – покровителька сім’ї, тому її образ дарують як при вінчанні, так і при хрещенні дітей. Вона також цілителька в хворобах і рятівниця Батьківщини в годину лих.

Після пожежі в Казані в 1579 році, яка знищила частину міста, десятирічній Матроні уві сні явилася Богородиця, яка наказала відкопати її ікону на попелище.

І дійсно – ікона була знайдена в зазначеному місці на глибині близько метра. День явлення Казанської ікони – 8 липня 1579 року (21 липня за новим стилем) – зараз щорічне загальноцерковне свято в Православній Церкві. На місці явлення ікони був побудований Богородицький дівочий монастир, першою черницею якого стала Матрона, яка прийняла ім’я Маври.

Згодом десятки офіційно шанованих місцевих списків Казанської ікони поширилися по багатьом єпархіям Православної церкви. Вже в XIX столітті не було повної ясності, де перебував оригінал явленої ікони, але більшість авторів схилялася до того, що він залишався в Казанському Богородицькому монастирі.

Казанська Ікона Божої Матері: про що моляться і в чому допомагає

Молитви перед образом Казанської ікони Божої Матері можуть допомогти у багатьох життєвих справах. Найчастіше Їй моляться при смутку, печалі та лиха, коли вже немає сил боротися. Образ Богородиці і молитви Їй допомагають знайти правильне рішення складних питань.

За допомогою молитов перед образом Казанської Божої Матері можна вилікуватися від будь-яких, а особливо від очних хвороб і навіть від сліпоти, причому не тільки фізичної, але і духовної.

Як навчитися бачити не тільки очима

“Казанську” ікону батьки здавна ставили біля дитячого ліжечка – так Богородиця доглядала за дитиною, захищаючи її.

Також з давніх часів Казанською іконою благословляли молодят на довге і щасливе життя. А, якщо одруження припадає на день святкування цієї ікони, сімейне життя повинне бути довгім і щасливім.

Ікона Казанської Божої Матері: молитва

О, Пресвята Діво, Владичице Богородице! Зі страхом, вірою і любов’ю припадаючи перед чесною іконою Твоєю, благаємо Тебе: не відверни лиця Твого від тих, хто вдається до Тебе, благай, милосердна Мати, Сина Твого і Бога нашого, Господа Ісуса Христа, щоб зберіг мир у країні нашій, щоб Церкву Свою святу зберіг непохитною від невір’я, єресі і розколу.

Бо ми не маємо іншої допомоги, не маємо іншої надії, крім Тебе, Пречиста Діво, Ти бо Всесильна для християн Помічниця і Заступниця.

Позбав усіх, хто з вірою Тобі молиться, від падінь гріховних, від наклепів злих людей, від усяких спокус, скорбот бід і від несподіваної смерті; даруй нам дух сокрушення, смирення серця, чистоту помислів, виправлення гріховного життя і прощення гріхів, щоб усі, вдячно оспівуючи велич Твою, сподобилися Небесного Царства і там зі всіма святими прославили пречесне і величне ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь.

Прикмети на День Казанської Божої Матері

Наші предки вірили, що в цей день Богородиця допомагає саме жінкам. Тому багато представниць прекрасної статі в цей день вдавалися до захисних обрядів. Наприклад, березовий лист дарує красу і береже від старості. Для цього рано вранці в свято жінка йшла в березовий гай, де шукала листя, оповиті інеєм. Зірвавши листок, у нього виглядали, як у дзеркало. Вважалося, що після цього обличчя очиститься і помолодшає, і протягом всього наступного року жінка виглядатиме красиво.

Ще жінки зі Спаса припасали освячені мед і велике яблуко. Якщо у дівчини були проблеми зі шкірою обличчя, то в цей день вона брала яблуко, очищала його від шкірки, а шкірку потім викидала, уявляючи, що ця шкірка – ті недоліки, від яких вона хотіла би позбутися. Після цього яблуко потрібно було натерти і змішати з медом. Цю “косметичну маску” наносили на обличчя зі словами: “Яблучко очистилося – і обличчя моє очиститься. Медок м’який і солодкий – і моя шкіра стане м’яка і солодка”. Кажуть, що якщо віра у дівчини була дуже міцною, то можна було позбутися навіть від шрамів.

Прикмети на погоду:

Якщо з ранку земля вкрита туманом – буде тепло.
Якщо йде дощ – скоро піде сніг. При цьому дощова погода в цей день є доброю прикметою: вважалося, що це Богородиця плаче і молиться за всіх людей. Вона вимолює в Господа Бога прощення для людей і просить, щоб їм жилося легше, щоб урожай на наступний рік був хорошим, і не було голоду.
Якщо сонце світить яскраво – зима буде така ж сонячна.

А ось суха погода вважається поганою прикметою. У народі кажуть, що якщо на Казанську немає дощу, то наступний рік буде дуже важким. А на хороший урожай можна взагалі не розраховувати.

На Казанську провітрювали льохи, щоб запаси продовольства не псувалися і їх завжди було вдосталь.

Що не можна робити на свято Казанської Божої Матері

Свято ікони Божої матері не відноситься до дванадцяти церковних свят, тому працювати не забороняється. Однак віруючі, які шанують цей святий образ, знають, що в цей день все ж краще піти до церкви, помолитися, а не затівати буденні і важливі справи або прати і прибирати. Вважається навіть, що важка робота в цей день не дає вагомих результатів.

Крім того, в день вшанування Казанської Божої Матері не рекомендують сваритися, плакати, сумувати або шкодувати про минуле.

Як пробачити образу і відпустити

У це свято прийнято запрошувати до столу гостей, друзів і близьких, щоб розділити з ними їжу в невимушеній, розслабленій обстановці. Завдяки цьому люди наповнюються радістю і добрим настроєм.

Джерело

Все буде Україна