«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Ткаченко: найкращий спосіб захисту української мови — робити її модною

Для захисту української мови найліпше створювати умови, за яких вона стане трендом, а ставлення до української й вироблення українськомовного продукту в суспільстві як природне, а не елемент протидії російській агресії.

Про це в етері програми «Мокрик По Живому» розповів міністр культури й інформаційної політики України Олександр Ткаченко.

Він також оголосив про кроки, які Мінкульт планує здійснити в напрямку популяризації української мови.

«Ми сьогодні в міністерстві обговорювали запуск порталу популяризації української мови, це є в планах міністерства. Також ми обговорювали ідеї, щоб український культурний продукт став витребуваним. Для цього потрібні також і економічні важелі», — зазначив Ткаченко.

Також, за словами Ткаченка, він вважає українські серіали «одним із найкращих пропагандистів» української мови, пізніше додавши до цього переліку освітні проєкти.

Він зазначив, що важливим кроком для просування української мови є призначення мовного обмудсмена. Наразі Ткаченко ще не ухвалив рішення про те, чи висувати на затвердження уряду кандидатуру Святослава Літинського, яку раніше визначили в Мінкульті, оскільки ще не мав із ним особистої зустрічі.

«Після обрання спробую зробити все, щоб це питання не було затягнутим, і можна було приступити до виконання обов’язків уповноваженого повною мірою», — додав міністр.

Все буде Україна