Топ-10 місць Тернопільщини з неймовірними краєвидами, куди можна поїхати на вихідні
1.Село Монастирок на Борщівщині.
Довгий час село називалося не Монастирок, а Міжгір'я.
Воно і справді лежить між високих берегів Серету недалеко від Касперівського водосховища - там Серет впадає у Дністер.
2.Русилівські водоспади.
Каскад із 15 водоспадів простягається в трикілометровому каньйоні, що неподалік від невеликого села Русилів.
Каньйон, затишно сховався в лісовому гаю, - пам`ятка місцевого значення. Тут ви зустрінете і зовсім невисокі півтораметрові водоспади, і спадаючі з висоти 12-ти метрів.
3. Плебанівський віадук на Теребовлянщині
Унікальний міст знаходиться за 3 км. від Теребовлі у с. Плебанівка.
Побудований міст австро-угорцями у 1896 році і є видатною пам’яткою архітектури нашого краю.
4. Урочище “Криве”. Розташоване на околиці села Добрівляни Заліщицького району
В урочищі річка “Серет” впадає в річку “Дністер” та утворює мальовничу долину з високим лівим і майже пологим правим берегами.
Переїхавши міст і звернувши праворуч, потрапляємо в села Виноградне і Зозулинці. Між ними на вершині дністровського схилу збереглася вузенька смуга степової рослинності. Ця місцевість – унікальна знахідка мальовничої природи краю.
5. Озеро, що не замерзає, у селі Вікно на Гусятинщині
Назву селу дала група карстових озер, що знаходяться поблизу нього, які місцеві жителі звуть «вікнами». Близько 20 млн років тому на цій території вирувало Сарматське море.
Сьогодні від нього залишилися тільки частини рифів, що утворили пагорби висотою кілька сотень метрів. У низині, оточеній цими пагорбами, утворилися озера. Їх було більше 20, але до 1980-х років їх залишилося тільки п’ять, та в результаті меліорації ще три озера зникло Озера Синє і Безодня – заповнили вапнякові порожнини. Глибина озер становить близько чотирьох метрів, але глибину печер, з яких «вікна» вирвалися назовні, виміряти неможливо. Вони бездонні й ніколи не замерзають.
6. Піщаний кар'єр в селі Капустинці поблизу Збаража
Сюди часто з’їжджаються туристи, щоб просто відпочити або зробити фотосесію.
Родзинкою кар'єру є став з аквамариновим кольором води. Кар'єр у Капустинцях розташований за 40 кілометрів від Тернополя.
7. “Печера відлюдника”. Село Литячі Заліщицького району.
Розташоване печера в лісі на вершині схилу балки, за 2 км на південний схід від села. За легендами, у цій печері жив монах-відлюдник.
Тут він вирубав місце для ліжка та обладнав витяжку для розведення вогнища. Харчувався здебільшого тим, що міг назбирати в лісі. Іноді виходив у села, розмовляв із їхніми мешканцями на релігійні та морально-етичні теми, вів щоденик. Пропав безвісти під час німецько-радянської війни.
8. Джуринський водоспад. Розташований біля села Нирків Заліщицького району
Джуринський водоспад – найбільший рівнинний водоспад в Україні. Своєю назвою водний красень зобов`язаний однойменній річці Джурин. Протяжність Джуринського водоспаду - 16 метрів. Тиск води настільки великий, що, перебуваючи поруч з спадаючою водою, складно розчути інші звуки. Чудовим доповненням до стрімкого водоспаду є красивий лісовий ландшафт. Розташований водоспад в урочищі Червоному та входить до складу Національного природного парку "Дністровський каньйон". Спершу варто їхати до села Нирків, а звідти за вказівниками.
9. Водоспад “Дівочі сльози”. розташований недалеко від села Петрів у Бучацькому районі
На сьогодні “Дівочі сльози” – одне з найпопулярніших місць серед туристів. Відвідати його можна безкоштовно, оскільки територія довкола відкрита для всіх охочих. До того ж, тут облаштовані місця для відпочинку, а в річці – для любителів поплавати. З Тернополя до водоспаду напряму дібратися не можливо. Спочатку автобусом варто дібратися Бучача, а вже звідти до села Петрів.
10. Язлівець Бучацького району
Помилуватися неймовірними краєвидами та чудово відпочити на природі можна у Язловці Бучацького району. Туди варто їхати на декілька днів, адже побачивши Язловець, вам просто не захочеться їхати додому! Нічліг можна знайти у Язловецькому монастирі, двері якого завжди відкриті для туристів та паломників.
Територія Язловецького монастиря – надзвичайно умиротворене місце з чудовим парком, який є пам’яткою садово-паркового мистецтва місцевого значення. Територія парку дуже чиста та облагороджена, тут росте багато дерев, кущів та квітів, всюди є лавочки.